Забруднене повітря підвищує ризик розвитку депресії на 13%: дослідження

Забруднене повітря підвищує ризик розвитку депресії на 13%: дослідження

Забруднене повітря може містити токсичні речовини: тверді частинки (PM2,5 та PM10), оксиди азоту (NOx), аміак, бензопірен та інші. Вони можуть спричинити респіраторні та серцево-судинні захворювання, алергію, астму і навіть рак легень.

Вчені провели тривале дослідження, яке тривало з 2011 по 2018 рік. Вивчивши дані понад 2 млн осіб, вони дійшли висновку, що ризик розвитку депресії зростає на 13% з кожним збільшенням на 1 мікрограм на кубічний метр твердих тонкодисперсних частинок (PM2,5). Але вплив цих твердих частинок також сприяє прогресуванню й інших розладів. Так, схильність до тривоги зростає на 9%, а шизофренії — на 7%. Це стосується і призначень антидепресантів, приймання яких збільшується на 1,3%, а антипсихотропних препаратів — на 4%.

Раніше проведені дослідження показали шкідливий вплив забруднення повітря на психічне здоров’я. Про це свідчить стаття, опублікована в журналі Environmental Health Perspective («Перспективи санітарного стану навколишнього середовища»). Згідно з нею, ті, хто не менше пів року проживає на забрудненій території, де допустима межа тонкодисперсних твердих частинок (PM2,5) перевищена вдвічі, на 10% схильніші до депресії, ніж ті, хто живе в місці, де її дотримано.

Всі ці дані були представлені на Міжнародному семінарі «Останні досягнення у галузі забруднення повітря та здоров’я», який пройшов у Мілані (Італія). Фахівці виявили небезпечний зв’язок між забрудненням повітря та психічним здоров’ям. Зміг не тільки збільшує ризик появи психічних захворювань, а й сприяє прогресу вже наявних.

— Забруднена атмосфера становить реальну небезпеку не лише для серця та легень, але й для мозку, — зазначив співголова семінару Серхіо Харарі, пише портал Green Me.

Він зазначив, що, згідно з отриманими результатами, токсичність смогу може викликати психіатричні патології мозку через ймовірне збільшення загального запалення або зміну антиоксидантного захисту.

Для зниження шкідливих наслідків забрудненого повітря важливо вживати заходів щодо зменшення викидів забруднювачів, покращення технологій та дотримання нормативів якості повітря.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама