Забудьте про 8 годин сну

Дата створення: 15 Серпня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Забудьте про 8 годин сну

З’явилися нові рекомендації вчених

Згідно з новим дослідженням, як недолік, так і надлишок сну пов’язані з погіршенням когнітивних функцій та психічного здоров’я. Хорошим рішенням для здоров’я виявилася постійна кількість сну. Такого висновку дійшли вчені, які вивчили дані британського біобанку майже 40 000 пацієнтів віком від 38 до 73 років.

Область мозку, найбільш схильна до сну, — це та, яка містить гіпокамп, — центр мозкової пам’яті. Недолік чи надлишок сну призводять до того, що ця область стискається.

Аналіз показав, що люди, які спали сім годин на добу, найкраще справлялися з когнітивними тестами на швидкість обробки, зорову увагу, пам’ять та навички розв’язання проблем.

Дослідники не впевнені, що сон понад вісім годин може спричинити проблеми зі здоров’ям. Проте, існує гіпотеза, що люди, у яких якість сну погана  або він порушений, як правило, сплять довше, тому що відчувають втому.

— Хоча ми не можемо однозначно сказати, що надто мало чи надто багато сну викликає когнітивні проблеми, наш аналіз підтримує цю теорію. Причини, через які люди погано сплять, здаються складними, на що впливає поєднання генетичного складу і структури нашого мозку, — зазначив професор університету Фудань (Китай) Цзяньфен Фен, цитує портал Gazeta.pl.

Професор психології Барбара Саакян з Кембридзького університету (Великобританія) зазначила, що будь-яка година, яка є відхиленням від норми, може призвести до погіршення когнітивних функцій.

— Зрозуміло, що процеси, які відбуваються в нашому мозку під час сну, є дуже важливими для підтримки фізичного та психічного здоров’я, — зазначила вона в інтерв’ю The Guardian.

Можливою причиною зв’язку між недостатнім сном та зниженням когнітивних функцій може бути порушення повільного або глибокого сну, який є важливим для пам’яті. Відсутність фази глибокого сну може завадити мозку очиститися від токсинів.

Читайте також: Сон допомагає позбутися тривог і хвилювань

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама