Захворювання порожнини рота погіршують перебіг COVID-19

Захворювання порожнини рота погіршують перебіг COVID-19

Єгипетський дослідник Ахмед Мустафа Басуоні з Каїрського університету спільно з американськими кардіологами вважають, що погана гігієна рота загрожує запальними захворюваннями, особливо сердечникам.

Порожнина рота є важливим резервом респіраторних збудників. Раніше фахівці вже довели, що недостатня гігієна ротової порожнини може викликати запальні процеси, які своєю чергою посилять захворювання серцево-судинної системи. Нещодавно вчені вирішили дізнатися, як запальна реакція організму впливає на тяжкість перебігу COVID-19.

Лікарі провели дослідження, в якому прийняли 86 пацієнтів з коронавірусом, які мали серцево-судинні захворювання. Експерти за допомогою спеціального індексу вирахували гігієну ротової порожнини кожного респондента, а рівень запалення визначили за допомогою аналізу крові. Це дозволило їм виявити зв’язок між поганою гігієною порожнини рота, запаленням та тяжким перебігом коронавірусу.

— Тканини порожнини рота можуть виступати як резерв вірусу SARS-CoV-2, розвиваючи високе вірусне навантаження у роті. Тому важливо підтримувати здоров’я порожнини рота та покращувати заходи його гігієни під час інфекції. Прості заходи, такі як регулярні відвідування стоматолога, використання ополіскувачів для рота, наприклад, з додаванням оцту, дозволять запобігти або зменшити тяжкість перебігу COVID-19, — вважає Ахмед Мустафа Басуоні, передає італійське інформаційне агентство ANSA.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама