Захворювання ротової порожнини можуть бути симптомом цукрового діабету

Захворювання ротової порожнини можуть бути симптомом цукрового діабету

Цукровий діабет може виявлятися в ротовій порожнині через зміни в тканинах пародонту, розвиток карієсу або відсутність достатньої кількості слини. Тому варто спостерігати навіть за незначними змінами в цій галузі. Це може захистити від серйозних проблем зі здоров’ям.

Найбільш поширеним симптомом, який може вказувати на цукровий діабет, є пародонтоз. У людей, які страждають на підвищений рівень глюкози в крові, часто діагностують гінгівіт або пародонтит. Зміни тканин пародонту проявляються почервонінням та набряком ясен, кровоточивістю ясен унаслідок незначних травм. Також може статися так зване розхитування зубів, що загрожує їх втратою.

Іншим симптомом є сухість у роті, що може спричинити проблеми зі здоров’ям. Слина забезпечує гідратацію, очищення та буферизацію pH, а також є джерелом антибактеріальних білків та викликає агрегацію та знищення бактерій. Недолік її вироблення може свідчити про поступальний цукровий діабет, який негативно позначається на функції слинних залоз та імунної системи. Як наслідок, це може викликати афтозний стоматит, молочницю та інші зміни у слизових оболонках.

Хворі на діабет також скаржаться на захворювання язика. Спостерігається повна чи осередкова атрофія рецепторів язика. Це проявляється гладкою поверхнею язика, іноді навіть характерними заглибленнями на його поверхні.

Ще одним неприємним захворюванням при цукровому діабеті є молочниця, яка розвивається внаслідок зниженої кількості протигрибкових імуноглобулінів у слині. Це з грибами роду Candida.

Симптомом цукрового діабету може бути червоний плоский лишай. Це хронічне неінфекційне, свербляче захворювання шкіри та слизових оболонок викликає великий дискомфорт у діабетиків. Воно проявляється чутливістю до кислої їжі та викликає біль, печіння або підвищену чутливість у ротовій порожнині.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама