Залежність від смартфона – симптом тяжкого розладу: вчені

Фабінг — це зневажливе ставлення людей, які у присутності друзів зневажливо дивляться у свої смартфони. Проте дослідження вчених Університету Джорджії (США) показало, що така поведінка пов’язана не з почуттям переваги, як думає багато хто, а з депресією та тривожністю.
Проведене дослідження виявило зв’язок між розвитком депресії та збільшенням фабінгу. На думку експертів, люди, які більш тривожні чи пригнічені, віддають перевагу спілкуванню онлайн і демонструють більш виражену тенденцію до фабінгу.
— Люди, які мають високу соціальну тривожність чи депресію, з більшою ймовірністю будуть залежними від своїх смартфонів. Ця шкідлива звичка може мати серйозні наслідки для формування стосунків та змусити їх ігнорувати своїх друзів на користь електронного екрану, — зазначив провідний автор дослідження Джухен Сун, цитує портал Green Me.
Дослідження показало, що люди зі спокійним та товариським характером навряд чи впадуть у фабінг. Навпаки, вони схильні демонструвати ввічливу та доброзичливу поведінку стосовно оточуючих.