Замінники солі допомагають знизити ризик розвитку інсульту на 11%

Замінники солі допомагають знизити ризик розвитку інсульту на 11%

Натрій, що міститься в солі, є необхідним мінералом, що виконує важливі функції в організмі: регулює баланс води та підтримує нормальний рівень кров’яного тиску.

Однак надмірне вживання солі може бути пов’язане з підвищеним ризиком високого кров’яного тиску (гіпертонії), що збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Тому таким хворим лікарі рекомендують обмежувати споживання солі та замінити її на сіль, яка містить хлорид калію, а не натрію. Це допоможе захистити здоров’я серця.

Це підтверджує нове дослідження, проведене фахівцями Харбінського медичного університету (Китай). Вони проаналізували 21 дослідження про вплив сольових замінників на артеріальний тиск, у яких взяли участь 32 000 добровольців. І виявили, що замінники солі впливають на значення артеріального тиску учасників, незалежно від їхнього віку, статі та ваги.

Експерти провели додаткові дослідження за участю 24 000 осіб. Як виявилося, заміна солі, або хлориду натрію, на сіль, що містить хлорид калію, дозволяє знизити ризик серцевого нападу, інсульту та передчасної смерті від будь-якої причини на 11%. А ризик серцево-судинних захворювань знижується на 13%.

Однак дослідники, як і раніше, радять дозовано приймати калій людям із захворюваннями нирок.

— Калій не підходить тим, хто страждає на серцеві чи інші захворювання. Якщо ви хочете подбати про своє здоров’я, краще обмежте споживання солі. Замість неї використовуйте при приготуванні ароматні трави та спеції, — зазначила дієтолог Трейсі Паркер, цитує портал Green Me.

Використання спецій замість надлишкової кількості солі допоможе не лише покращити смак страв, а й збагатити організм поживними речовинами.

Так, цибуля містить антиоксиданти та флавоноїди. Гострий червоний перець може активувати нюхові рецептори. Куркума має протизапальні властивості. Кінза є джерелом вітамінів та мінералів.

Результати досліджень опубліковано у журналі Heart («Серце»).

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама