Заняття йогою лише за три місяці допомагають нормалізувати артеріальний тиск

Дата створення: 09 Грудня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Заняття йогою лише за три місяці допомагають нормалізувати артеріальний тиск

Для цього достатньо займатися йогою по 15 хвилин на день, п’ять разів на тиждень. Це дозволяє знизити кров’яний тиск, частоту серцевих скорочень у спокої та запобігти появі серцево-судинних захворювань на десять років

Вчені Університету Лаваля у Квебеку (Канада) обстежили 60 людей. У всіх був високий кров’яний тиск та метаболічний синдром. Усі добровольці були поділені на дві групи. Половина з них займалися йогою, а решта — лише розтяжкою п’ять разів на тиждень. Усіх учасників також попросили по 30 хвилин п’ять разів на тиждень виконувати аеробні вправи, такі як біг, їзда велосипедом чи плавання.

Вчені виміряли артеріальний тиск та частоту серцевих скорочень у добровольців на початку дослідження та через три місяці після його закінчення. У обох групах спостерігалося зниження цих чинників. Але в тих, хто займався йогою, спостерігалося різке падіння артеріального тиску систоли. Так, у тих, хто займався йогою, воно знизилося на 10 мм рт. ст., тоді як у тих, хто займався розтяжкою, — лише на 4 мм рт. ст.

— Результати показують, що заняття йогою можуть бути кориснішим доповненням до аеробних вправ, ніж розтяжка м’язів, — зазначив кардіолог Поль Пуар’є, цитує Mail Online.

Експерт припускає, що такий лікувальний ефект пов’язаний з тим, що, на відміну від розтяжки, йога також вчить контролювати дихання, яке спрямоване на розслаблення м’язів. І радить для запобігання появі гіпертонії та серцево-судинних захворювань використовувати будь-які фізичні вправи, які здаються найбільш привабливими.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Canadian Journal of Cardiology («Канадський журнал кардіології»).

Читайте також: Заняття спортом у 70 років удвічі знижують ризик серцевих захворювань: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама