Запалення ясен збільшує ризик серцевих захворювань до 15%

Запалення ясен збільшує ризик серцевих захворювань до 15%

— Згідно з науковими даними, пародонтит пов’язаний із близько 50 різними патологіями, — каже професор стоматології з Університетського коледжу Лондона та Італійського товариства пародонтології та імплантології (SIdP) ФранческоД’Айуто, пише ANSA.

Експерт пояснює це тим, що багато захворювань мають запальний компонент. А для пародонтиту характерним є хронічний запальний процес ясен, який є прямим наслідком бактеріальної інфекції.Тому його пов’язують із різними хворобливими станами: від діабету до гіпертензії, від артриту до серцево-судинних захворювань, аж до хвороби Альцгеймера, від передчасних пологів до тяжкого перебігу коронавірусу.

Професор Д’Айуто, спираючись на клінічні дані, розповів журналу Nature, що запалення ясен збільшує ризик розвитку майбутніх серцевих захворювань на 10–15%. Це еквівалентно впливу інших факторів ризику, таких як стрес або куріння.

Такої думки дотримується співробітник одного з провідних центрів стоматологічних досліджень у світі, Інституту Форсайту (США), Томас Ван Дайком. Так, нещодавно він опублікував статтю в Journal of Periodontologу, в якій написав, що пародонтит може навіть подвоїти ризик серцевого нападу, інсульту чи іншого серцево-судинного захворювання.

Цікаво, що кілька наукових досліджень зараз підтверджують зв’язок пародонтиту з діабетом. Зв’язок цей двосторонній, коли одна хвороба сприяє іншій. А згідно з останніми даними вчених, періодонтит, запалення тканини навколо кореня зуба, впливає на розвиток ревматоїдного артриту та хвороби Альцгеймера. Усе це говорить лише про одне: дбайте про стан своїх зубів і відвідуйте стоматолога. Це дозволить зберегти не лише гарну усмішку, а й уникнути розвитку тяжких захворювань.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама