Засоби для чищення можуть викликати головний біль, астму і навіть рак: дослідження

мийний засіб

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Chemosphere («Хемосфера»), майже кожен побутовий засіб, що чистить, може при використанні виділяти сотні потенційно токсичних речовин.

Вчені протестували 30 поширених засобів для чищення будинку. З них 29 засобів виділяли леткі сполуки — токсини, які при вдиханні підвищують ризик розвитку астми, раку та викликають проблеми з фертильністю.

Кожен із засобів фахівці розпорошували на скляний лист усередині герметичної камери, а за хвилину витирали. Так вони імітували домашнє прибирання. Виявилося, що всі продукти, що тестуються, випустили 530 летких органічних сполук, із них 193 було визнано небезпечними для здоров’я людини.

Дослідники давно зауважили, що клінери — фахівці з прибирання приміщень — страждають від респіраторних захворювань і на 50% частіше схильні до розвитку астми, ніж інші. Експерти пов’язують це з регулярним впливом засобів для чищення.

За даними Американської асоціації легень, леткі органічні сполуки можуть викликати ушкодження при вдиханні протягом тривалого часу і можуть дратувати очі, ніс, горло та легені.

Раніше проведені дослідження показали, що 2-бутоксиетанол може викликати подразнення очей, вух та носа, що призводить до появи кашлю, нежиті та головного болю. Ізопропанол викликає шкірні висипання, свербіж і сухість шкіри. Інші інгредієнти, що використовуються в засобах для чищення, такі як фталати, парабени й алкілфеноли, раніше були пов’язані з раком молочної залози.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама