Засоби для випрямлення волосся можуть спричинити рак матки: вчені

Дата створення: 18 Жовтня 2022
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
Засоби для випрямлення волосся можуть спричинити рак матки: вчені

Про це свідчить дослідження експертів Національних інституцій охорони здоров’я США (NIH)

Американські фахівці протягом десяти років спостерігали за станом здоров’я 33 329 жінок віком від 35 до 74 років. У 1572 респонденток, які використовували хімічні речовини для випрямлення волосся чотири або понад чотирьох разів на рік, було діагностовано 26 видів раку. У тому числі у 378 з них розвинувся рак матки, що на 150% більше у порівнянні з тими учасницями, які не використовували такі засоби.

Вчені пояснюють це тим, що хімічні речовини в кремах і масках проникають у кровотік, через шкіру голови, та поступово переміщуються в матку. Чому це відбувається?

Все волосся складається з білка, кератину, містить молекули, які називаються сульфідами. Іноді вони утворюють пари один з одним, так звані дисульфідні зв’язки, що призводить до створення локонів волосся.

Хімічні засоби для випрямлення розривають ці зв’язки та змінюють структуру волосся. Так, гідроксид натрію, який міститься в таких засобах, змушує зовнішній шар волосся відкриватися, а тіогліколят амонію розриває дисульфідні зв’язки.

Крім цього, попереджають фахівці, парабени, бісфенол А, метали та формальдегід, що використовуються у таких продуктах, можуть збільшити ризик розвитку раку матки.

Читайте також: Рак молочної залози лікуватимуть консервативно: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама