Застуда захищає від COVID-19: дослідження

Застуда захищає від COVID-19: дослідження

Вчені Імперського коледжу Лондона (Велика Британія) виявили, що Т-лімфоцити здатні розпізнавати та знищувати уражені коронавірусом клітини

Дослідники проаналізували зразки крові 52 осіб, у яких у вересні 2020 року було підтверджено COVID-19. У 26 респондентів, які не заразилися коронавірусом, у крові відзначався «значно високий рівень» Т-лімфоцитів у порівнянні з іншими хворими учасниками експерименту.

Науковці вважають, що Т-лімфоцити можуть розпізнавати білок SARS-CoV-2. І вражаючи його всередині, а не шиповидні білки на поверхні, які дозволяють вірусу проникати в клітини, тим самим забезпечують організму захист від коронавірусу. Цим і пояснюється, чому хворі застуди, за якої виробляється підвищений рівень Т-клітин, має імунітет проти COVID-19.

На думку фахівців, сучасні вакцини проти COVID-19 націлені на шиповидні білки, які з більшою ймовірністю мутують, ніж внутрішні. Так, «Омікрон» має численні мутації шиповидних білків, які можуть дозволити йому ухилятися від вакцин.

Це необхідно враховувати під час створення нового покоління препаратів проти COVID-19. Оскільки безпосередній вплив на внутрішній білок SARS-CoV-2 може забезпечити триваліший захист, ніж відповіді антитіл, що зникають протягом кількох місяців після вакцинації.

– Нові вакцини, що містять консервативні внутрішні білки, індукуватимуть широку захисну Т-клітинну відповідь, яку має захищати від нинішніх та майбутніх варіантів SARS-CoV-2, – каже директор Імперського коледжу, провідний автор дослідження, доктор медичних наук Аджит Лалвані, цитує портал WebMD.

При цьому він наголошує, що кращим захистом від коронавірусу залишається вакцинація.

Результати досліджень опубліковані на веб-сайті Nature Communications.

Читайте також: COVID-19: «Омікрон» – найпоширеніший вірус в історії

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама