Зайва вага викликає у чоловіків занижену самооцінку та депресію: дослідження

Зайва вага викликає у чоловіків занижену самооцінку та депресію: дослідження

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), понад 50% європейців мають зайву вагу чи ожиріння. Вчені університетів Раскіна та Дербі (Великобританія) провели опитування серед чоловіків віком 35–58 років. Вони хотіли дізнатися, що, на думку респондентів, вплинуло на появу у них надмірної ваги чи ожиріння.

Найчастіше як дві основні причини набору ваги опитані назвали сім’ю і зайнятість. При цьому вони визнавали, що люблять смачно поїсти, але не звертають уваги на правильність харчування, вибрані продукти та розміри порцій. Більшість чоловіків відзначили, що зайва вага викликає у них занижену самооцінку та депресію. Однак вони не намагалися щось змінити.

— Чоловіки середнього віку схильні забувати, що спосіб життя впливає на збільшення ваги. Це дуже небезпечно, адже це підвищує ризик виникнення багатьох хронічних захворювань, — зазначила керівник дослідження доктор Марк Кортнейдж, пише RadioZet.

Вчені сподіваються, що їх дослідження допоможе розробити нові програми боротьби з ожирінням та пропагандою здорового способу життя.

Правила схуднення

Зосередьтеся на здорових продуктах, таких як фрукти, овочі, цілісні зерна, нежирні білки (наприклад, курка, риба, тофу) та здорові жири. Підтримуйте баланс калорій: споживайте менше калорій, ніж ви витрачаєте.

Зверніть увагу на розмір порцій та уникайте переїдання.

Займайтеся помірною фізичною активністю 150 хв на тиждень. Це може включати ходьбу, біг, плавання, катання на велосипеді та інше.

Практикуйте методи релаксації, такі як йога, медитація чи дихальні вправи. Вони допоможуть впоратися зі стресом, який може сприяти переїданню чи вибору нездорових продуктів.

Висипайтеся. Нестача сну може підвищувати рівень гормону греліну, який стимулює апетит, та знижувати рівень гормону лептину, який повідомляє мозок про ситість.

Результати опитування опубліковані у Міжнародному журналі екологічних досліджень та громадської охорони здоров’я.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Хворі на діабет схильні до появи ішемічної хвороби серця, інсульту та інфаркту: вчені
Цукровий діабет є хронічним захворюванням, що хара...
Дефіцит вітаміну С може спричинити алергію: вчені
Вітамін С та часник можуть зменшити рівень гістамі...
Реклама