Зберегти мозок здоровим після 40 років допоможуть жирні кислоти омега-3

Зберегти мозок здоровим після 40 років допоможуть жирні кислоти омега-3

Омега-3 жирні кислоти це група поліненасичених жирних кислот, які мають важливе значення для здоров’я людини. Вони необхідні для нормального функціонування серцево-судинної та зорової систем, що перешкоджають розвитку запальних захворювань.

Існує кілька різновидів омега-3. Найбільш важливими з них це ейкозапентаєнова кислота (EPA) і докозагексаєнова кислота (DHA), що знаходяться в риб’ячому маслі, а також альфа-ліноленова кислота (ALA), що зазвичай зустрічається в рослинних джерелах.

Фахівці Наукового центру здоров’я Техаського університету (США) провели дослідження, щоб встановити, як продукти, що містять омега-3, впливають на когнітивні функції мозку. Вони обстежили 2183 осіб, середній вік яких склав 46 років. І виявили кореляцію між концентрацією омега-3 жирних кислот у червоних кров’яних клітинах з результатами МРТ та когнітивними маркерами старіння мозку.

Експерти також проаналізували вплив концентрацій омега-3 на наявність еритроцитів, які є носіями генетичної варіації Apoe4, що пов’язана з більшим ризиком хвороби Альцгеймера. Результат аналізу показав, що вищий індекс омега-3 був пов’язаний з великими обсягами гіпокампа структури мозку, яка відіграє важливу роль у навчанні та пам’яті.

Як виявилося, споживання більшої кількості омега-3 також було пов’язане з найкращою здатністю мислити абстрактно чи логічно.

Дослідники поки що не можуть пояснити, як саме жирні кислоти захищають мозок. Згідно з однією теорією, вони необхідні мембранам нейронів, коли ці нервові клітини стають нестабільними. Згідно з іншою теорією, омега-3 має протизапальні властивості. Безперечно одне: жирні кислоти захищають мозок, особливо у людей середнього віку.

Основні джерела омега-3 жирних кислот

  • Жирні сорти риб (лосось, тунець, макрель, сардини та тріска), риб’ячий жир;
  • лляна олія;
  • насіння чиа;
  • волоські горіхи;
  • морська капуста.

Слідкуйте за тим, щоб у вашому раціоні завжди були ці продукти. Це стане найкращим способом профілактики проти багатьох тяжких захворювань.

Результати дослідження опубліковані у журналі Neurology («Неврологія»).

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Експерти пояснили, в яких випадках чайна заварка може містити небезпечні мікроби
Деякі люди іноді не чекають, поки вода для чаю зак...
Вчені ідентифікували рецептори, які назавжди відіб'ють потяг до алкоголю
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Реклама