Збирання снігу небезпечне для серця: дослідження

Дата створення: 30 Грудня 2021
Дата оновлення: 14 Квітня 2023
Збирання снігу небезпечне для серця: дослідження

Згідно з дослідженнями Американської кардіологічної асоціації (AHAХ), таке заняття може бути небезпечним як для серцевих хворих, так і для здорових. Адже щороку під час чи після нього гинуть сотні американців.

Тривожні новини

Розчищення від льоду та снігу прибудинкової території – процес тривалий, трудомісткий і потребує хорошої фізичної форми. Спробуйте на морозі спритно розкидати лопатою брили льоду! Серце відразу починає битися прискорено: кров’яний тиск підвищується, а коронарні судини звужуються!

Медики давно висловлювали стурбованість із цього приводу. Але лише у 2020 році представники Американської кардіологічної асоціації представили оновлену наукову заяву на тему: «Гострі серцево-судинні стани, пов’язані з фізичними вправами». І довели небезпеку такого проведення часу.

Обережність не завадить

– Як свідчать дані, під час прибирання частота серцевих скорочень учасників експерименту перевищувала верхню межу, що зазвичай відбувається на заняттях з аеробіки. При цьому найвищу частоту пульсу було зафіксовано у менш підготовлених фізично респондентів, – пояснив провідний автор дослідження Баррі Франклін.

До групи ризику потрапляють ті, хто переніс серцевий напад або інсульт, хворі на діабет, гіпертензію, ожиріння, а також ті, хто веде неправильний спосіб життя (не займається спортом, курить або зловживає солодким і жирним).

– Не варто намагатися згрібати сніг тим, хто переніс операцію з шунтування серця або коронарну ангіопластику, – попереджає вчений.

Тим, хто використовує снігоприбиральні машини, він радить також виявити обережність. Адже при штовханні снігоочисника їм доводиться докладати додаткових зусиль, а це підвищує частоту пульсу та кров’яного тиску.

Здоровим людям експерт рекомендує використовувати техніку, яка допоможе зменшити навантаження на серце, та штовхати сніг лопатою, а не підіймати та кидати його.

Avatar photo
Автор: Ольга Поліщук
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама