Здорове довголіття визначає біологічний вік, а не рік народження

Здорове довголіття визначає біологічний вік, а не рік народження

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго (США) довели, що прискорене біологічне старіння організму пов’язане зі зниженням фізичної підготовки та погіршенням когнітивних функцій. Це означає підвищений ризик захворювань та смерті до досягнення 90 років. Інакше кажучи, здорове довголіття визначається біологічним віком, а чи не метричним.

Вчені проаналізували медичні дані 1813 жінок похилого віку, яким було від 70 до 72 двох. І спостерігали їх до 90-річного віку, тобто до смерті.

— Люди похилого віку добре знають, що вік — це лише число, яке може не бути показником стану їхнього здоров’я. Ми називаємо його періодом здоров’я людини, — каже провідний дослідник, доктор Школи громадської охорони здоров’я та наук про довголіття людини Герберта Вертхайма Андреа Лакруа.

Епігенетичний, або біологічний, вік не є синонімом метричного. Він залежить не від року народження, а від біологічного віку клітин, тканин та органів. Якщо біологічний вік обганяє метричний вік, це означає значний ризик розвитку серцево-судинних захворювань, хвороб Паркінсона та багатьох інших.

Прискорення епігенетичного віку є одним із показників того, чи старіють люди швидше, чи повільніше, ніж їх метричний вік. У цьому дослідженні він був розрахований з використанням епігенетичних годинників (цей метод оцінки віку заснований на метилюванні ДНК). У дослідженні використовувалися чотири години: AgeAccelHorvath, AgeAccelHannum, AgeAccelPheno та AgeAccelGrim.

Дослідники зазначили, що п’ять-вісім років епігенетичного прискорення віку пов’язані з 20–32% зниженням шансів дожити до 90 років у добрій фізичній формі та повністю функціональному мозку.

«Результати показують, що епігенетичне прискорення віку (прискорене біологічне старіння) може бути корисним біомаркером, який допомагає оцінити функціональне та когнітивне старіння жінок похилого віку», — пишуть вчені в журналі JAMA Network Open («Відкриті медичні дослідження»).

Фахівці сподіваються, що їх відкриття дозволить підтримати здоров’я населення якнайбільше, особливо в умовах країн, що швидко старіють. Так, згідно зі статистикою, тільки в США до 2050 року проживатимуть 7,6 млн людей похилого віку, що вчетверо більше, ніж у 2016 році.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама