Здоровий спосіб життя допоможе нормалізувати рівень холестерину в крові

Здоровий спосіб життя допоможе нормалізувати рівень холестерину в крові

Вважають, що холестерин неодмінно призводить до інфаркту чи інсульту. Це не так. Насправді без холестерину організму не обійтися: він бере участь в утворенні здорових клітин та виробленні гормонів. Його дефіцит загрожує депресіями, а ось надлишок — серцево-судинними захворюваннями. Звідки ж такі «гойдалки»?

Річ у тім, що холестерин, подорожуючи по крові разом з певними білками, утворює ліпопротеїди високої чи низької щільності. І вже білок у складі цих утворень визначає їхні властивості. Так, білок у ліпопротеїдах високої щільності (ЛПВЩ) очищатиме стінки кровоносних судин від холестеринових відкладень, спрямовуючи їх у печінку на переробку. А ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ), навпаки, «прикріплять» холестерин до стінок судин.

Як зробити так, щоб на варті здоров’я завжди стояли ЛПВЩ? Лікарі не втомлюються повторювати: відмовтеся від жирної їжі. Але як бути, якщо і харчування правильне, і хвороби оминають, а холестерин зашкалює? Тому є кілька причин.

Генетична схильність, чи гіперхолестеринемія, може передаватись у спадок.

Алкоголь, як і куріння, підвищує рівень «поганого» холестерину і знижує «хороший».

Вік. Найчастіше з такою проблемою стикаються люди старше 40 років. Особливо вразливі жінки під час постменопаузи: у них високий холестерин пояснюється дефіцитом естрогену.

Деякі захворювання, наприклад діабет, ВІЛ, гіпотиреоз, а також використання низки ліків (від прищів, аритмії, високого кров’яного тиску або раку).

Якщо холестерин дуже високий, це привід звернутися до лікаря. Він допоможе підібрати спеціальні препарати та призначить необхідні процедури. Здоровий спосіб життя, правильне харчування та фізична активність також допоможуть «приборкати» холестерин і повернути його до норми.

Реклама
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Фарширований перець при панкреатиті
Роль фаршированого перцю в збалансованому харчуван...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама