

Цей випадок став першим в Італії та шостим у світі
31-річна пацієнтка народилася без матки через вроджену патологію, синдром Рокитанського. Її донором стала 37-річна хвора, яка померла від раптової зупинки серця
Трансплантацію було проведено у серпні 2020 року, у розпал пандемії, у Центрі трансплантації Університетської лікарні Катанії (Італія). Допоміжне запліднення відбулося за допомогою ооцитів, запліднених статевих жіночих клітин, які були підсаджені пацієнтці.
Однак під час вагітності жінка захворіла на коронавірус. У неї з’явилися фебрильні судоми від COVID-19. І лікарям довелося раніше визначеного терміну зробити їй кесарів розтин. Малятко народилося недоношеною, на 34 тижні вагітності, вагою 1,7 кг. Дівчинку назвали на честь жінки-донора Олександрою.
Щаслива мати, яка була госпіталізована до відділення інтенсивної терапії, спочатку могла бачити доньку лише на фотографіях. Дівчинка народилася здоровою.
— Життя перемогло завдяки науці. Такі експерименти ще перебувають у зародковому стані, особливо щодо втручань, і становлять лише 20% від уже небагатьох трансплантацій матки, які були проведені в усьому світі, — заявив президент Сицилійського регіону Нелло Мусумечі, передає інформаційне агентство ANSA.
Читайте також: Перша в Україні трансплантація серця дитині була проведена у Львові