Жінка, якій пересадили матку, народила дівчинку

Дата створення: 05 Вересня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Жінка, якій пересадили матку, народила дівчинку

Цей випадок став першим в Італії та шостим у світі

31-річна пацієнтка народилася без матки через вроджену патологію, синдром Рокитанського. Її донором стала 37-річна хвора, яка померла від раптової зупинки серця

Трансплантацію було проведено у серпні 2020 року, у розпал пандемії, у Центрі трансплантації Університетської лікарні Катанії (Італія). Допоміжне запліднення відбулося за допомогою ооцитів, запліднених статевих жіночих клітин, які були підсаджені пацієнтці.

Однак під час вагітності жінка захворіла на коронавірус. У неї з’явилися фебрильні судоми від COVID-19. І лікарям довелося раніше визначеного терміну зробити їй кесарів розтин. Малятко народилося недоношеною, на 34 тижні вагітності, вагою 1,7 кг. Дівчинку назвали на честь жінки-донора Олександрою.

Щаслива мати, яка була госпіталізована до відділення інтенсивної терапії, спочатку могла бачити доньку лише на фотографіях. Дівчинка народилася здоровою.

— Життя перемогло завдяки науці. Такі експерименти ще перебувають у зародковому стані, особливо щодо втручань, і становлять лише 20% від уже небагатьох трансплантацій матки, які були проведені в усьому світі, — заявив президент Сицилійського регіону Нелло Мусумечі, передає інформаційне агентство ANSA.

Читайте також: Перша в Україні трансплантація серця дитині була проведена у Львові

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама