Жінки схильні до ризику фібриляції передсердь більше, ніж чоловіки

Дата створення: 02 Вересня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Жінки схильні до ризику фібриляції передсердь більше, ніж чоловіки

Згідно з дослідженням вчених з Медичного центру Сідарс-Сінаї (США), чим вище жінка, тим більше вона схильна до ризику виникнення аномального серцевого ритму

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), поширеність фібриляції передсердя (ФП) становить 569,5 випадків на 100 000 населення серед чоловіків та 359,9 випадку — серед жінок. Проте останнє дослідження вчених спростовує це. Вони проаналізували чинники ризику ФП з урахуванням зросту. І дійшли висновку, що високі жінки на 50% більш схильні до ризику фібриляції передсердь, ніж чоловіки.

— Чоловіки в середньому рівні за зростом. У високих жінок найімовірнішим буде розвиток фібриляції передсердь, — стверджують американські вчені, цитує портал Green Me.

Зазвичай для лікування ФП використовують антикоагулянти. Також можлива спеціальна операція на серці, абляція, що дозволяє нормалізувати серцебиття. Серед профілактичних заходів при фібриляції передсердь рекомендується підтримувати здорову вагу, займатися спортом, контролювати тиск та не зловживати алкоголем.

Згідно зі статистикою, до 2030 року понад 12,1 млн осіб страждатимуть від цього стану. Тому так важливо виявити всі ризики та вжити всіх заходів, щоб не допустити розвитку захворювання.

Дослідники були опубліковані у журналі JAMA Cardiology.

Читайте також: Жінки, які страждають на мігрень, вдень сплять частіше і довше: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама