Жінки, які зробили аборти, менше схильні до депресії, ніж ті, кому відмовили в цьому

Дата створення: 29 Липня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Жінки, які зробили аборти, менше схильні до депресії, ніж ті, кому відмовили в цьому

За словами психологів, думка про те, що аборт може завдати шкоди психічному здоров’ю жінки на довгі роки, є необґрунтованою

— Переважна більшість жінок, які зробили аборт, відчувають, що вони зробили правильний вибір і не шкодують, — заявила психолог Бренда Мейджор, яка у 2008 році очолювала дослідження з психічного здоров’я Американської психологічної асоціації.

У жінок, які зробили аборт у першому триместрі вагітності, проблеми з психічним здоров’ям були не частіше, ніж у жінок, які не перервали свою незаплановану вагітність. Щобільше, ті, хто зробили аборти, мали аналогічний чи нижчий рівень депресії та тривоги у порівнянні з жінками, яким було відмовлено у них.

— У деяких штатах жінкам після аборту кажуть, що у них виникає ризик депресії, самогубства та посттравматичного стресового розладу, — сказала доцент кафедри сімейних наук Джулія Стейнберг, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Проте дійсність зовсім інша. За словами Стейнберг, яка протягом багатьох років вивчала вплив переривання вагітності на психічне здоров’я,«аборт не викликає депресії, самогубства (або) суїцидальних думок. Не викликає вживання психоактивних речовин та тривожних розладів».

На думку експертів, дезінформація про аборти часто виходить із досліджень, опублікованих в академічних журналах, де можна знайти інформацію про те, що аборт викликає проблеми із психічним здоров’ям. Так, у 2008 році Національна академія наук, інженерії та медицини опублікувала дослідження про вплив абортів на майбутню фертильність та наслідки вагітності, ризик раку молочної залози, психічні розлади та передчасну смерть.

«Більшість опублікованої літератури з цього питання не відповідала науковим стандартам суворих, неупереджених досліджень», — йдеться у доповіді.

При цьому експерти зазначили, що «аборт не збільшує ризик розвитку у жінки вторинної безплідності, пов’язаних із вагітністю гіпертонічних розладів, аномальних плацент, передчасних пологів, раку молочної залози чи психічних розладів».

Читайте також: Жінки живуть довше за чоловіків, але гірше: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама