Жінки з цим типом будови грудей схильні до раку молочних залоз у 4 рази більше

Дата створення: 07 Лютого 2023
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Жінки з цим типом будови грудей схильні до раку молочних залоз у 4 рази більше

Щільність грудей може бути небезпечною, оскільки ускладнює діагностику тривожних змін тканин

Американські вчені обстежили близько 2000 жінок віком від 40 до 76 років. Всім їм було зроблено мамографію. Також дослідників цікавила генетична схильність щодо ризику розвитку раку молочних залоз. Вони опитали учасниць, чи був цей вид пухлин у їхніх найближчих родичів. Були враховані інші чинники ризику, такі як вживання алкоголю, надмірна вага, відсутність дітей.

Лише 61% жінок знали про щільність грудей. Ще 6% були обізнані, що така особливість будови залоз може перешкодити свідченням мамографії. 93% опитаних сказали, що найважливішим фактором ризику є рак молочної залози у найближчих родичів. Однак цей фактор удвічі підвищує ймовірність розвитку пухлини, тоді як щільність грудей — у чотири.

— Згідно з однією з гіпотез, жінки з щільнішою тканиною молочної залози мають вищий рівень естрогену. Саме він сприяє як щільності грудей, так і підвищеному ризику розвитку раку молочної залози, — сказав онколог Інституту раку Дана-Фарбер Гарольд Бурштейн, передає Radio ZET.

Груди складаються з залізистої, жирової та фіброзної тканин. Пропорції між ними визначає щільність грудей. При цьому вона не залежить від розміру чашки. Щільні груди найчастіше зустрічаються у молодих жінок з низькою вагою і можуть посилитися внаслідок вагітності, лактації чи гормональної терапії.

Щільні груди твердіші, іноді в тканині можуть утворюватися дивні грудочки. Важливо відзначити, що груди змінюються протягом усього життя. У жінок, які мали такі груди в 40 років, через десять років такої особливості може не спостерігатися.

Лікарі радять жінкам із щільними грудьми регулярно проводити самоогляд. Це допоможе вчасно виявити утворення пухлини.

Читайте також: Рак молочної залози

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама