Жінки живуть довше за чоловіків, але гірше: дослідження

Преждевременное половое созревание девочек увеличилось на 30% из-за пандемии COVID-19

Вчені Колумбійського університету (США) встановили гендерні відмінності старіння

Фахівці проаналізували вікові дані мешканців 18 країн Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Як виявилося, тривалість життя у жінок ОЕСР на 3 роки довша, ніж у чоловіків. Але їх відрізняє слабше здоров’я, ніж чоловіків. На думку дослідників, чоловіки в аналогічному віці найчастіше мають стабільний дохід чи пенсію.

Американські аналітики виділили 5 чинників, що впливають на якість старіння: самопочуття, працездатність, фінансову стабільність, соціальну підтримку, безпека. Потім розрахували загальний індекс та бали (за шкалою від 0 до 100) за окремими факторами та порівняли їх за статтю та країнами. Вони заздалегідь врахували, що це соціуми полегшують старіння чоловіків, і віддали перевагу загалом по 9 балів проти жінок.

Як показали результати, Скандинавські країни та Японія лідирують за набраними балами для обох статей за загальним індексом (не менш як 66 для чоловіків і не менш як 55 для жінок), тоді як країни Східної та Південної Європи знаходяться у нижній частині рейтингу.

Середні показали стали характерними для США (55 для чоловіків проти 47 для жінок) та економічно розвиненим країнам Західної Європи, таким як Великобританія (57 проти 47) та Німеччина (62 проти 51). Найбільші гендерні відмінності у балах відображені у даних мешканців Італії (51 бал для чоловіків та 39 балів для жінок), Нідерландів (70 балів проти 55), Австрії (64 бали проти 51) та Данії (70 балів проти 59).

На думку вчених, «існує гостра потреба кинути виклик структурним та політичним забобонам, які сприяють чоловікам», передає італійське інформаційне агентство АНСА.

Результати досліджень опубліковані в журналі «Ланцет здорового довголіття» (The Lancet Healthy Longevity).

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама