Жінки-хірурги уважніше ставляться до пацієнтів, ніж чоловіки-лікарі: дослідження

Жінки-хірурги уважніше ставляться до пацієнтів, ніж чоловіки-лікарі: дослідження

Канадські дослідники вивчили 1,3 млн звітів про клінічні випадки та дійшли такого висновку. Для жінок, прооперованих хірургами-чоловіками, ризик поганого результату збільшується на 15%, а смертності — на 32% порівняно, якби оперативне втручання здійснювали хірурги-жінки.

Водночас, на думку аналітиків, тип складності втручання значення не має — той самий результат справедливий для операції на коліні та зниження ваги чи складних процедур на мозку або серці. Канадські вчені припускають, що вища смертність хворих у хірургів-чоловіків виникає тому, що вони можуть діяти на підставі «упереджень, що глибоко укорінилися, стереотипів і поглядів».

— Велике значення має й комунікація. Можливо, двом жінкам, лікарю та пацієнтці, простіше зрозуміти один одного, — зазначив гінеколог Стефані де Джорджіо у подкасті Medical Minefield.

Це підтверджує одне з останніх досліджень, проведене фахівцями США. Відповідно до нього, жінки-лікарі максимально використовують свої навички слухання, ставлячи більше запитань пацієнтам про особисте життя та перенесені втрати, що допомагає виявити приховані фактори виникнення захворювань. Чоловіки більш нетерплячі: вони переривають пацієнтів через 47 сек, тоді як лікарі-жінки вислуховували майже 3 хвил і збирали повний анамнез.

Стиль роботи також може відігравати важливу роль безпосередньо в операційній. Експрезидент Королівського коледжу лікарів загальної практики, лікар Клер Джерада припускає, що хірургічні бригади, очолювані жінками, можуть бути більш колегіальними й, отже, працювати краще, ніж чоловічі, що дозволяє знизити ризик хірургічних ускладнень на 50%.

— Жінки схильні працювати у групі, а чоловіки — самотужки. У кризовій ситуації я волів би, щоб мене оперувала жінка-хірург, — каже доктор Герада, пише портал Dailymail.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама