

Перші жувальні гумки були виготовлені з деревної смоли. І з того часу люди не перестають їх жувати, а вчені сперечатися: шкідливо це чи корисно?
Жувальна гумка захищає зуби
За даними Американської стоматологічної асоціації, жувальна гумка без цукру протягом 20 хвилин після їди захищає зуби від карієсу. Річ у тому, що при жуванні утворюється більше слини. Вона нейтралізує та змиває кислоти, які виробляються бактеріями на зубному нальоті під час розщеплення їжі.
Жувальна гумка для релаксації
Дослідження, проведені в Університеті Суінберна у Мельбурні (Австралія), довели, що жувальна гумка знижує стрес, зменшує занепокоєння та покращує концентрацію уваги. Крім того, до неї іноді додають соєвий лецитин. Цей інгредієнт нормалізує нервову систему та знижує рівень «поганого» холестерину в крові.
Жувальна гумка викликає «клацання» щелепи
Багато хто використовує жуйку, щоб заспокоїтися. Однак активне жування може спричинити так звану дисфункцію скронево-нижньощелепного суглоба. В результаті можуть з’явитися часті головні болі, потріскування при широкому відкритті рота або «стрибку» щелепи, біль при позіху. Якщо ви відчуваєте такі симптоми, тимчасово перестаньте жувати жувальну гумку.
Читайте також: Стоматолог пояснив, які поєднання продуктів шкодять зубам