Зловживання кавою або чаєм загрожує прискореним випаданням волосся: лікар

Зловживання кавою або чаєм загрожує прискореним випаданням волосся: лікар

Кава та чай — два найпопулярніші напої у світі, які мають різні властивості та вплив на організм. Кава сприяє енергійності та підвищенню концентрації уваги. Чай допомагає заспокоїтися та розслабитися. Однак обидва ці корисні напої можуть мати згубний вплив на волосся.

Не запивайте їжу

Як відомо, випаданню волосся може сприяти дефіциту вітамінів і мінералів. Одним із них є залізо, яке бере участь у багатьох життєвих процесах організму. Залізо є компонентом гемоглобіну, який переносить кисень між тканинами. Також використовується для створення еритроцитів, міститься в тканинних ферментах, впливає на роботу нервової та імунної систем, сприяє виведенню шкідливих речовин із печінки. Результатом його дефіциту є анемія, одним із симптомів якої є випадання волосся.

Залізо постачається з їжею, а процес його засвоєння може порушити каву чи чай. Обидва напої містять танін  — поліфенол, який частково блокує всмоктування заліза.

Як пояснює популярний британський сімейний лікар Сара Кайат, кава містить близько 4,6% таніну та знижує поглинання заліза приблизно на 60%. Своєю чергою, чай містить близько 11,2% цієї сполуки, і таким чином поглинання заліза може бути зменшено приблизно на 75–80%.

Відмовлятися не треба 

За словами лікаря, любителі кави та чаю, у яких спостерігається підвищене випадання волосся, або алопеція, не повинні припиняти споживати ці напої. Все, що потрібно зробити, — це трохи змінити свої звички та уникати вживання їх під час їжі, а також за дві години до та після неї. Це дозволить уникнути несприятливого впливу танінів на засвоєння заліза.

Алопеція є проблемою багатьох людей. Випадання волосся може відбуватися з різних причин, серед яких стреси, строга дієта, недостатній сон.

Якщо ви стурбовані прискореним випаданням волосся, важливо проконсультуватися з дерматологом. Він допоможе знайти причину розвитку алопеції та рекомендує лікування, яке допоможе зупинити її.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама