Зловживання снодійними загрожує розвитком депресії та погіршенням когнітивних функцій

Зловживання снодійними загрожує розвитком депресії та погіршенням когнітивних функцій

Згідно зі статистикою, близько 30% населення страждає від хронічного безсоння, а ще 40% періодично зазнає труднощів зі сном. Це збільшує ризик розвитку ожиріння, цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, у тому числі інфаркту, та тривожно-депресивних розладів.

Щоб запобігти появі цих тривожних станів і нормалізувати сон, багато хто приймає снодійні засоби. Лише у США регулярно о використовують мелатонін 2% американців, що у п’ять разів більше за останні 20 років. Лікарі побоюються, що тривале застосування снодійного може спричинити розвиток деменції.

У новому звіті, опублікованому в «Журналі Американської медичної асоціації» (JAMA), експерти зі сну та психіатрії попередили, що самолікування високими дозами протягом тривалого періоду може викликати короткострокові побічні ефекти (втома, запаморочення та головні болі), а також найбільш серйозні ефекти у довгостроковій перспективі.

На відміну від багатьох інших країн, мелатонін у США поширюється без рецепта, оскільки у ньому використовується природний для людини гормон. Однак багато хто приймає його більше допустимої дози (5 мг щодня), і це турбує експертів.

Національні інститути охорони здоров’я пов’язують зловживанням меланіну з розвитком деменції та коротшою тривалістю життя. Однак переконливих досліджень на цю тему немає. Дані про інші снодійні показують, що їх надмірне або неправильне використання може в кінцевому підсумку призвести до значного зниження когнітивних функцій або психічних проблем у пізнішому віці.

Хоча в помірних дозах мелатонін безпечний, він все ж таки може викликати побічні ефекти. Серед них: сонливість, біль голови, підвищена стомлюваність або дратівливість, проблеми зі шлунком, такі як нудота або дискомфорт.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама