Зменшення цукру у хворих клітинах сприяє лікуванню раку: відкриття

Зменшення цукру у хворих клітинах сприяє лікуванню раку: відкриття

Гіпоглікемічна дієта на 5 днів кожні три-чотири тижні знижує рівень глюкози в крові та «погані» фактори росту клітин

Дієта замість ліків

Італійські вчені з Національного інституту раку Мілана у співпраці з колегами Інституту молекулярної онкології Фірка (IFOM) провели дослідження. І дійшли висновку, що п’ятиденна гіпоглікемічна дієта, яка дотримується циклічно, кожні три-чотири тижні, ефективна та безпечна для хворих.

— Обмеження калорій досягається завдяки введенню до раціону певної кількості продуктів рослинного походження. Це — овочі, хліб із борошна грубого помелу, оливкова олія першого віджиму, фрукти. Таке харчування допомогло пацієнтам, які страждали від різних типів новоутворень, включаючи рак молочної залози, товстої кишки та легень,   пояснив онколог Фонду Національного інституту раку (IRCCS) Клаудіо Верньєрі, пише Il giorno.

Циклічне голодування корисне

Лабораторні дослідження показали, що циклічне голодування здатне посилити протипухлинні ефекти хімієтерапії та імунотерапії. Вчені пояснюють це зниженням концентрації у крові глюкози та факторів росту, що стимулюють розмноження ракових клітин, таких як інсулін.

За словами керівника імунотерапії пухлин Лісії Ріволтіні, гіпоглікемічна дієта збільшує в крові «хороші» імунні клітини, такі як цитотоксичні Т-лімфоцити та природні клітини-кілери. Вони здатні вбивати ракові. У той самий час дієта, зрозуміло, зменшує «погані» імунні клітини, які збільшують системне запалення.

Крім того, складніші аналізи пухлинної тканини, взяті до і після дієти, показали збільшення «хороших» імунних клітин не тільки в крові, а й усередині пухлини. Можливо, метаболічний «шок», спричинений гіпоглікемічною дієтою, збільшує та активує ці клітини імунної системи в крові та полегшує їх рух із крові всередині пухлини. Все це дозволить вченим, враховуючи дію імунотерапевтичних препаратів разом із гіпоглікемічною дієтою, створити нові ефективні методи лікування.

Дослідження було опубліковано у науковому журналі Cancer Discovery («Відкриття раку»).

Читайте також: Рак підшлункової залози можна побачити на шкірі

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама