Зміна мікробіому підвищує ризик розвитку небезпечного раку: дослідження

Зміна мікробіому підвищує ризик розвитку небезпечного раку: дослідження

Колоректальний рак дуже підступний. Він розвивається безсимптомно і найчастіше діагностується на пізній стадії захворювання. До найпоширеніших симптомів колоректального раку належать: біль у животі, дисфункція кишківника, кров у стільці, слабкість, залізодефіцитна анемія, рецидивна діарея та запор, а також втрата ваги.

Дослідники припустили, що існує зв’язок між колоректальним раком та мікробіомом кишківника. Вони проаналізували 8208 випадків біопсії товстої кишки, виконаних за останні 50 років.

Після цього фахівці вивчили склад мікробіому кишківника у пацієнтів, які мали передракові колоректальні ураження в період з 2000 по 2015 рік, а також у пацієнтів зі змінами у розвитку після забору калу в період з 2015 по 2022 рік. І порівняли отримані результати з результатами колоноскопії здорових учасників.

Як показали аналізи, у пацієнтів з патологічними змінами було діагностовано більшу різноманітність мікробіому кишківника у порівнянні з тими, хто не мав проблем зі здоров’ям. За словами дослідників, на склад мікробіому впливав тип поразок, що з’явилися.

Крім того, у мікробіомі були ідентифіковані бактерії B. fragilis, які у попередніх аналізах були пов’язані з передраковими станами. Згідно з отриманими даними, присутність цих мікроорганізмів можна розглядати як провісника цих змін.

— Якщо результати будуть підтверджені в наступних тестах, це не тільки покращить скринінг, а й дозволить визначити пацієнтів із груп ризику для проведення терапії зі застосуванням пробіотиків, — зазначив один із дослідників доктор Бабак Фірузі, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Дослідження було представлено на зустрічі експертів Об’єднаної європейської гастроентерології 2023 року.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама