Зміна волосся відбувається у 70% пацієнтів із хворобою Альцгеймера

Зміна волосся відбувається у 70% пацієнтів із хворобою Альцгеймера

Зараз немає ліків, які могли б повністю зупинити або вилікувати один із видів деменції — хворобу Альцгеймера. Однак рання діагностика може покращити якість життя таких пацієнтів та їх рідних. Достатньо звернути увагу на ті симптоми, які вказують на цей розлад. Серед них — ураження шкіри, волосся та нігтів.

Патогенез деменції поки не зрозумілий, хоч і виявлено багато факторів ризику. Серед усіх підтипів деменції хвороба Альцгеймера є найпоширенішою, вона становить 43,5% всіх випадків недоумства.

Вчені провели дослідження, що дозволяє знайти взаємозв’язок між хворобою Альцгеймера та різними типами шкірних захворювань. Як відомо, зниження когнітивних функцій супроводжується ураженнями шкіри, такими як виразки (рани шкіри через тривалий тиск), а також екскоріаціями, мікозом та посттравматичними ранами через розлад ходи. Такі поразки виникають переважно у волоссі та нігтях.

Була виявлена кореляція між хворобою Альцгеймера та мутаціями в деяких специфічних генах, що призвело б до побічних ефектів шкіри: висипання, зміни кольору волосся, підвищеного ризику розвитку раку шкіри.

Дослідження показало, що 70% зразків волосся пацієнтів із хворобою Альцгеймера більше не росли і легко ламалися. В результаті волосся часто набувало грубого і неоднорідного вигляду.

Цей ранній симптом хвороби Альцгеймера дозволяє вчасно діагностувати її та вжити заходів для запобігання прогресу деменції.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама