Знайдено ген, який пригнічує відчуття тривоги: вчені

Згідно з дослідженням фахівців Бристольської школи фізіології (Великобританія), існує зв’язок між тривожними розладами та геном головного мозку
На думку дослідників, модифікація цього гена знижує рівень тривоги. Це може стати основою лікування тривожних розладів, що спостерігаються у кожної четвертої людини.
Зараз ефективність доступних препаратів, що пригнічують відчуття тривоги, дуже низька. В результаті понад 50% пацієнтів не досягають ремісії після лікування.
Експерти вирішили вивчити певні молекулярні зв’язки мозку, які лежать в основі тривоги, й для цього зосередилися на групі молекул, відомих як мікроРНК. Вони регулюють кілька білків, контролюючи клітинні процеси в мигдалині.
Вчені виявили, що після гострого стресу спостерігається збільшення молекул miR483-5p. Вони пригнічують інший ген, Pgap2, який призводить до змін у морфології нейронів у мозку та поведінці, пов’язаній із тривогою.
Дослідження показали, що miR-483-5p діє як молекулярне гальмо. Він компенсує спричинені стресом зміни в мигдалині, сприяючи полегшенню тривоги.
— Низький рівень стресу врівноважується здатністю до адаптації мозку. Тривалі емоційні переживання можуть подолати захисні механізми, що спричинить розвиток таких патологічних станів як депресія чи тривога, — зазначила провідний автор дослідження, доктор фармакології та неврології Валентина Мосієнко, цитує портал Green Me.
Ідентифікація шляху miR483-5p/Pgap2 передбачає величезний потенціал для розробки протитривожної терапії для лікування складних психічних станів.
Дослідження опубліковано у журналі Nature Communications («Природні комунікації»).