Знайдено генетичну мутацію, яка підвищує ризик розвитку нейробластоми

Дата створення: 05 Січня 2023
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Знайдено генетичну мутацію, яка підвищує ризик розвитку нейробластоми

Завдяки дослідженню вчених Університету Федеріко II у Неаполі (Італія), тепер можлива рання діагностика цієї агресивної форми раку, яка вражає дітей

Нейробластома — це вид раку, що виникає з незрілих нервових клітин, або нейробластом. Вони розташовані в тій частині мозку, яка виконує деякі мимовільні функції організму (дихання, травлення, серцебиття). Оскільки нейробластоми поширюються по всьому тілу, ця форма раку може розвинутись у різних місцях.

Італійські вчені визначили генетичні фактори, які можуть спричинити цю пухлину. Для цього вони дослідили аналізи ДНК близько 700 дітей, які страждають на нейробластому. Завдяки методу секвенування, який дозволяє надійно та швидко розшифрувати всі відомі досі гени, вчені встановили, що 12% хворих дітей мали хоча б одну спадкову генетичну мутацію у своїй ДНК. Вона й підвищувала ризик розвитку нейробластоми.

Вчені цікавилися не лише нейробластомою. Вони дослідили аналізи на наявність можливих генетичних мутацій, які б збільшили ризик інших неонкологічних захворювань.

— Деякі з мутацій, виявлених у дітей, також пов’язані з розвитком захворювань нервового розвитку, таких як розлади аутистичного спектра (РАС), — пояснив один з авторів дослідження, професор Маріо Капассо, цитує портал Green Me. 

Знання факторів генетичної схильності дозволить діагностувати нейробластому на ранній стадії та покращити клінічне лікування, а також зрозуміти молекулярні механізми, що лежать в основі розвитку неонкологічних захворювань.

Читайте також: Молекула втоми викликає хворобу Паркінсона: відкриття

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама