

Цей симптом, який зустрічається у кожного третього хворого, спричинений дефіцитом аргініну
Згідно з дослідженням фахівців Департаменту ортопедичних та ревматичних наук про старіння Поліклініки Джемеллі в Римі (Італія), у пацієнтів із тривалим COVID-19 відбувається зміна метаболізму аргініну. Він стимулює оксид азоту, ключовий фермент для правильного функціонування імунної та судинної систем.
Вчені провели дослідження за участю 57 осіб. У 46 з них був тривалий COVID-19 через вісім місяців після встановлення діагнозу та 11 учасників не мали ознак інфікування вірусом Sars-CoV-2. Пацієнти з коронавірусною інфекцією розділили на дві групи: 23 отримували аргінін та ліпосомальний вітамін С, а решта 23 — плацебо протягом 28 днів.
— Перед початком лікування ми виміряли концентрацію аргініну у крові. Його низькі рівні спостерігалися у пацієнтів із тривалим ковідом, — каже керівник дослідження Франческо Ланді.
Після закінчення експерименту лікарі виявили, що концентрація аргініну в крові пацієнтів із тривалим COVID-19 досягла норми та була такою самою, як і у представників контрольної групи. Дослідження показало, що введення 1,6 г аргініну та 500 мг ліпосомального вітаміну С протягом 28 днів нормалізувало метаболізм аргініну та зменшувало почуття втоми.
— Відновлення рівня аргініну може бути новою ефективною інтегративною стратегією проти хронічної втоми від довгого COVID-19. Вона може бути пов’язана з імунними та судинними дисфункціями, які, своєю чергою, збільшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, — робить висновок Ланді, передає інформаційне агентство ANSA.
Читайте також: Деякі симптоми тривалого COVID-19 залишаються на все життя: дослідження