Знайдено механізм, який викликає хворобу Альцгеймера: відкриття

головной мозг и лупа

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), близько 45 млн осіб у світі страждають на хворобу Альцгеймера, а через 20 років їх кількість може подвоїтися. При цьому причини виникнення цього виду деменції досі невідомі. Вчені виявили механізм, який викликає самогубство клітин мозку та викликає розвиток хвороби Альцгеймера.

Дослідники Науково-дослідного інституту деменції при Університетському коледжі Лондона (Великобританія) та Левенського католицького університету (Бельгія) вважають, що самогубна смерть клітин мозку є ключовою причиною деменції.

Клітинне самогубство, або апоптоз, є одним із природних процесів в організмі. Він відбувається, коли клітини зношені та неможливо їх відновити. У такій ситуації спрацьовує генетичний механізм, що викликає їхню загибель. Зазвичай такий процес відбувається під впливом різних як внутрішніх, так і зовнішніх подразників.

Відомо, що при розвитку хвороби Альцгеймера клітини мозку гинуть внаслідок відкладення аномальних бета-амілоїдних та тау-білків між нейронами. Однак не відомий сам механізм. Експерти вважають, що під впливом патологічних білків виникає запалення, внаслідок якого запускається нефроптоз — самогубна загибель нейронів.

Під впливом тау-білка клітини мозку виробляють молекулу під назвою MEG3, яка безпосередньо запускає механізм нефроптозу.

Фахівці провели досліди на генетично модифікованих мишах із клітинами людського мозку. Вони заблокували гризунам цей молекулярний механізм і нейрони перестали вчиняти самогубства. Водночас вони були запрограмовані на створення патологічного бета-амилоїдного білка у своєму мозку.

Вчені вважають, що знання цього дозволить розробити ефективні ліки.

Дослідження опубліковано у журналі Science («Наука»).

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама