Знайдено молекули, які звернуть назад розвиток раку підшлункової залози

Дата створення: 21 Жовтня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Знайдено молекули, які звернуть назад розвиток раку підшлункової залози

Рак підшлункової залози вважається найнебезпечнішим, він посідає восьме місце смертності серед онкологічних захворювань. Згідно зі статистикою, до нього схильна кожна дев’ята жінка і кожен десятий чоловік. Американські вчені виявили можливість повернути назад ключовий клітинний процес, який сприяє розвитку цього захворювання

На ранніх стадіях

Фахівці Університету Флориди (США) тривалий час вивчали природу раку підшлункової залози. І в ході дослідження ідентифікували дві молекули, які пригнічують прогресування передракових клітин. Застосування в лабораторних умовах дозволило звернути назад процес метаплазії проток підшлункової залози, або ацинарної протокової метаплазії (АDM). Це одна з ранніх змін призводить до розвитку аденокарциноми проток підшлункової залози.

— За допомогою цих сполук можна лікувати рак підшлункової залози на ранніх стадіях захворювання, що покращить прогноз лікування, — зазначив один із дослідників, доктор Том Шміттген, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Захисний механізм

АDМ є захисним механізмом, що супроводжує запалення, наприклад хронічного панкреатиту. Він запобігає надмірному виробленню травних ферментів підшлункової залози. В результаті кластерні клітини підшлункової залози перетворюються на протокові клітини, які вистилають протоку підшлункової залози. Якщо під час цього процесу клітини мутують, то вони можуть перетворитися на передракові, а потім — і на ракові клітини.

Щоб зрозуміти цей процес, вчені використали клітини мишей, уражених раком, і тканини здорової людини. Потім ввели дві хімічні сполуки. Внаслідок цього проточні клітини перетворилися назад на кластерні.

— Це говорить про те, що АDМ можна повернути назад за допомогою ліків, — пояснює доктор Том Шміттген.

І додав, що знання цього дозволить не лише вилікувати рак підшлункової залози на ранній стадії, а й звернути цей процес у людей із високим ризиком розвитку цього онкологічного захворювання.

Читайте також: Рак підшлункової залози можна побачити на шкірі

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама