Знайдено новий лікувальний ефект помідорів: вчені

Дата створення: 24 Травня 2023
Дата оновлення: 24 Травня 2023
Знайдено новий лікувальний ефект помідорів: вчені

Вони покращують стан шкіри, що сприяє її омолодженню

Помідори не тільки надають смаку та соковитості стравам. Їхнє регулярне вживання цілюще позначається на самопочутті. Згідно з дослідженням, яке було опубліковано в The Journal of Affective Disorders («Журнал афективних розладів»), помідори містять так званий гормон щастя, серотонін. А їхнє споживання покращує настрій.

Так, результати дослідження показали, що учасники віком від 70 років, які їли помідори від двох до шести разів на день, були на 46% менш схильні до розвитку симптомів депресії, ніж  ті, хто їв їх менше одного разу на тиждень.

Також відомо, що помідори покращують стан шкіри. Дерматологи пояснюють це тим, що вони багаті на антиоксиданти, особливо вітамін С, кверцетин і лікопін.

Вітамін С необхідний для виробництва колагену, основного білка сполучної тканини, який допомагає у процесі загоєння ран. Вчені довели, що пацієнти, які приймали добавки вітаміну С у лікарні, краще загоювалися з «великими й складними ранами», наприклад, після операції. І радять замість харчових добавок частіше додавати до свого раціону помідори.

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама