Знайдено препарат, який знижує ризик смертності від COVID-19 на 20%

Знайдено препарат, який знижує ризик смертності від COVID-19 на 20%

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), під час пандемії COVID-19 від коронавірусної інфекції померло майже 15 млн людей. Вісім проведених досліджень показали, що знизити ризик смертності від небезпечного захворювання може барицитинаб. Він використовується при лікуванні ревматичного артриту та інших аутоімунних захворювань.

Баріцітініб належить до препаратів, званих інгібіторами Янус-кіназ (JAK). Вони впливають на сигнальні шляхи в організмі, пов’язані із запаленням, що робить їх корисними для контролю запальних процесів.

Англійські вчені провели дослідження, щоб оцінити використання барицитинібу у лікуванні пацієнтів, госпіталізованих через коронавірусну інфекцію. Вони проаналізували попередні вісім рандомізованих випробувань інгібіторів DT JAK у пацієнтів, які лікувалися від коронавірусу в лікарнях. Вони були розподілені в одну з груп: до неї входили як хворі з регулярним доглядом, так і зі стандартним доглядом, які приймали 4 мг барицитинібу один раз на добу перорально протягом 10 днів до виписки.

З 4148 пацієнтів, які отримували барицитиніб, 514 осіб (12%) померли протягом 28 днів. Це набагато менше, ніж при попередньому лікуванні, коли ризик смертності становив 57%.

— Ці рандомізації свідчать про те, що інгібітори JAK (насамперед барицитиніб) знижують смертність у пацієнтів, госпіталізованих з барицитиніб, приблизно на п’яту частину, тобто на 20%, — наголошують фахівці, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Якщо подальші масштабні дослідження підтвердять ефективність барицитинібу проти коронавірусної інфекції, це стане проривом у лікуванні COVID-19.

Дослідження опубліковано у журналі The Lancet.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Вчені ідентифікували білок, який допомагає зберегти ясність розуму навіть у похилому віці
З віком відбувається зниження когнітивних функцій,...
Зайва вага викликає у чоловіків занижену самооцінку та депресію: дослідження
За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ),...
Реклама