Знайдено причину виникнення кількох видів раку: відкриття

Знайдено причину виникнення кількох видів раку: відкриття

Захворюваність на рак у всьому світі зростає. Серед можливих чинників ризику онкологічних захворювань лікарі називають спосіб життя, зокрема дієту. На думку вчених Гарвардського університету в Бостоні (США), висока захворюваність на деякі види раку пов’язана з впливом смогу.

Експерти з 2000 по 2016 рік вивчили дані людей віком від 65 років. Вони проаналізували зв’язок між впливом двох типів забруднювачів повітря — PM2,5 та діоксиду азоту (NO2) — у періоди, що передують розвитку деяких видів раку, включаючи рак передміхурової залози, молочної залози, колоректальний рак та рак ендометрія.

Дослідники взяли до уваги вік, стать (у разі колоректального раку), індекс маси тіла (ІМТ) та соціально-економічний статус. Вони перевірили поштові індекси місць проживання застрахованих людей, щоб оцінити вплив забруднювальних речовин протягом десяти років до встановлення діагнозу.

Результати аналізу показали, що хронічний вплив PM2,5 та діоксиду азоту збільшує ризик розвитку колоректального раку та раку передміхурової залози.

При раку молочної залози був відзначений зв’язок з впливом діоксиду азоту, тоді як взаємозв’язок між впливом PM2,5 та ризиком цього раку не був виявлений. Можливо, це пов’язано з тим, що тверді частинки PM2,5 мають різний хімічний склад, оскільки вони є сумішшю твердих частинок і крапель.

Цікаво, що взаємозв’язок між підвищенням концентрації PM2,5 та ризиком раку молочної залози був виражений у регіонах, де ці забруднювачі, як правило, були нижчими за норму.

З іншого боку, в районах, де рівні PM2,5 та NO2 були низькими, спостерігався зв’язок між концентрацією цих забруднювачів та ризиком усіх чотирьох видів раку, включаючи рак ендометрію. Дослідники вважають, що збільшення концентрації цих забруднювачів повітря призводить до дуже великої кількості випадків раку щороку.

«Наші результати показують біологічну можливість того, що забруднення повітря може бути ключовим фактором ризику розвитку конкретних видів раку, наближаючи нас на один крок до розуміння впливу забруднення повітря на здоров’я людини», — зазначили вчені в статті, опублікованій в журналі «Екологічна епідеміологія».

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама