Знайдено Т-клітини, які руйнують ракові пухлини

Знайдено Т-клітини, які руйнують ракові пухлини

Вчені Кардіффського університету (Великобританія) виявили у 31 пацієнта Данського центру імунотерапії раку особливо активні Т-клітини після терапії поступального виду пухлини. 

Експерти обстежили хворих із поширеними видами пухлин. Усі вони пройшли експериментальну терапію, під час якої Т-клітини накопичуються навколо пухлини. Потім їх розмножують у лабораторних умовах і знову вводять в організм пацієнта з надією, що клітини знищать хворобу. Це називається терапією лімфоцитами, що інфільтрують пухлину (TIL).

Внаслідок такої проведеної терапії деякі з учасників одужали від раку, і дослідники зосередилися на них. Виявилося, що лімфоцити, які є в кровотоку хворих, особливо сильно атакують ракові клітини. Більше ретельний аналіз показав, що вони можуть розпізнавати безліч різних специфічних для раку антигенів.

— Деяким пацієнтам з термінальною стадією раку, які отримували TIL, вдалося позбутися раку. Аналізуючи зразки крові одужалих, ми змогли виявити Т-клітини, які руйнують рак, — розповів провідний дослідник, професор Енді Сьюелл, передає Radio ZET.

За словами експерта, тип таких клітин — універсальних лімфоцитів — не був виявлений у пацієнтів, у яких хвороба прогресувала. Це відкриття може призвести до розробки ефективніших методів лікування.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама