Знайдено засіб, який дозволить лише за кілька хвилин підвищити працездатність

Дата створення: 23 Березня 2023
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Знайдено засіб, який дозволить лише за кілька хвилин підвищити працездатність

Достатньо на мить заплющити очі

Як зробити розумове «перезавантаження»

Якщо голова розколюється на частини, а мислити продуктивно ви не в змозі, це вказує на те, що мозок перевтомлений. Є багато способів допомогти йому. Насамперед до них належать сон чи медитація. Однак, якщо необхідно зробити «перезавантаження» прямо зараз, скористайтеся методом, який, за словами психолога Мелісса Берклі, «покращує пам’ять і сприяє творчості». Для цього досить просто заплющити очі.

— Мозок, як і будь-яка машина, має обмежену кількість енергії. Але на інші почуття він витрачає її набагато менше, ніж на зір. Так, для смаку споживається близько 3% енергії мозку, а для  дотику — 8%. Для зору залучається близько сотні мільйонів нейронів, що становить близько 30% мозкової речовини, — пояснює доктор Берклі, цитує портал Psychologytoday.

Закриваючи очі, ви даєте своєму мозку на 30% менше завдань. Завдяки цьому він може тимчасово перезавантажитися і розслабитися.

Згадати все

Лікар Берклі посилається на дослідження 2015 року. Воно показало, що люди, які кліпають очима частіше та довше перед розв’язанням проблеми, краще зосереджуються на ній.

Інше дослідження показало, що закриття очей може вплинути на освіження пам’яті. Дослідники провели експеримент, під час якого добровольцям показали фільм, у якому було представлено симуляцію злочину. Після перегляду вони мали згадати деталі запису.

Під час синопсиса фільму в одних учасників очі були розплющені, а в інших — закриті. Останні згадали всі деталі перегляду відео. І їх результати були на 44% ефективніші, ніж у тих, у кого під час перегляду ока були відкриті.

Тому експерти радять у разі зниження працездатності на хвилину заплющити очі.

Читайте також: Офтальмолог пояснив, як часто треба перевіряти зір

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама