Знеболювальні ліки можуть спричинити виразкову хворобу

Дата створення: 28 Березня 2022
Дата оновлення: 14 Квітня 2023
Знеболювальні ліки можуть спричинити виразкову хворобу

Як приймати препарати, щоб вони були на благо, а не на шкоду

Більше не означає краще

Ви блукаєте від лікаря до лікаря, і вам усе частіше призначають нові ліки, що дуже небезпечно. Вживання одразу різних знеболювальних таблеток, призначених, наприклад, у ревматолога, терапевта та стоматолога, гарантує виразкову хворобу. Адже кожен із цих препаратів руйнує слизову оболонку шлунка. Якщо терапевт призначив препарат при гіпертонії, повідомте про це кардіолога, та навпаки, щоб не отримати аналогічний. Прийняття обох може призвести до хронічної ниркової недостатності або закінчитися смертю.

  • Перебувайте під наглядом одного лікаря. Так вам підберуть препарати, які не спричинять побічних дій.

Одні — натщесерце, інші — після обіду

  • Антибіотики слід приймати за призначенням лікаря. Збільшення інтервалів між вживанням сприяє активізації бактерій, а припинення лікування може імунізувати їх або призвести до рецидиву.
  • Натщесерце вживають гормональні та залізовмісні препарати, оскільки вони краще засвоюються. Перед їжею п’ють ліки, що полегшують травлення та деякі протидіабетичні препарати. Інші, як правило, на ситий шлунок.
  • Не змінюйте дозу та не припиняйте терапію без консультації з лікарем.Якщо погано переносите її або не бачите покращення, повідомте лікаря, який відкоригує лікування.

Приймайте ліки так, як вони були виготовлені. Не діліть таблетки, які не мають заводського градуювання. Не розжовуйте драже і не виливайте вміст із капсул. Вони були покриті так, щоб почати всмоктуватися тільки у відповідній частині травної системи, наприклад у тонкому кишківнику. Деякі при жуванні не працюють, тому що до того, як вони досягнуть кишківника, соляна кислота у шлунку знищить їх. Існують також препарати (наприклад, «Каліпоз»), які не розчиняються, а виводяться з калом. Тому не слід лякатися, якщо побачите фрагмент пігулки в калі.

Читайте також: Ліки проти холестерину захистять від хвороби Паркінсона: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама