Зубні пасти можуть викликати стоматит та карієс

Зубні пасти можуть викликати стоматит та карієс

Зубні пасти містять інгредієнти, які допомагають боротися з карієсом, зубним нальотом та іншими проблемами ротової порожнини. Зазвичай вони безпечні для здоров’я людини, але є серед них такі, які становлять загрозу. З цієї причини уважно вивчайте склад написаний на пакуванні. Це допоможе вибрати безпечні зубні пасти.

Лаурилсульфат натрію подразнює слизову рота

Завдяки лаурилсульфату натрію зубна паста має очисний ефект. Однак ця речовина подразнює слизову оболонку рота, що провокує появу стоматиту. Згідно з дослідженнями, лаурилсульфат натрію здатний через слизову оболонку рота проникати в кров і накопичуватися в печінці або селезінці.

Триклозан погіршує мікрофлору

Триклозан має антибактеріальний ефект. Однак, як і будь-який антибіотик, він впливає на мікрофлору. 

Пропіленгліколь небезпечний для печінки та нирок

Пропіленгліколь використовують у зубних пастах як розчинник. Однак він є продуктом нафтохімії та може спричинити дерматит та алергію. Також його частинки осідають у печінці та нирках, що погіршує їх функціонування.

Парабени викликають алергію

Парабени додають у косметичні засоби, у тому числі й зубні пасти, як консерватори, щоб збільшити їх термін придатності. Однак вони можуть спричинити алергію і навіть порушити функціональність ендокринної системи.

Хлоргексидин може змінити смак

Хлоргексидин, як і триклозан, вбиває бактерії. Однак часте його використання може порушити мікрофлору ротової порожнини. Крім того, він може спричинити побічні ефекти: пофарбувати емаль зубів, що викликає зміну смаку, або прискорити відкладення зубного каменю.

Деякі люди можуть відчувати певні компоненти зубної пасти алергічні реакції, такі як подразнення шкіри навколо рота або алергічний контактний дерматит.

Важливо також пам’ятати, що систематичне проковтування зубної пасти може призвести до дисбалансу мікрофлори в кишківнику через антимікробні компоненти, що містяться в ній.

Якщо є побоювання щодо безпеки будь-яких інгредієнтів у зубній пасті, слід обговорити їх зі стоматологом. Він рекомендує зубні пасти з урахуванням індивідуальних особливостей організму.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Симптоми тривоги можна сплутати із серцевим нападом: вчені
Тривожні розлади — це група психічних захворювань,...
Вчені сказали, чи треба спати вісім годин на добу після 40 років
Ідея про те, що дорослій людині потрібно спати віс...
Реклама