Звичайний тест очей дозволить діагностувати аутизм у дітей

Дата створення: 24 Серпня 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Звичайний тест очей дозволить діагностувати аутизм у дітей

Цей психічний розлад важко діагностувати, оскільки спеціальних тестів немає, і лікар повинен покладатися на історію розвитку та поведінку дитини. В результаті, у США аутизм діагностується у дітей віком чотирьох років, а у Великій Британії — шести. Новий метод дозволить виявити захворювання у малюків віком від 18 до 24 місяців

Вчені Університету штату Вашингтон (США) виявили, що очі аутичних дітей повільніше реагують на зміни світла. Вони використовували портативний пристрій, званий пупіллометр, який випромінює яскраве світло і доступно більшості офтальмологів.

Експерти почергово обстежили очі дітей, вимірюючи зінніковий світловий рефлекс. І виявили, що у дітей з аутизмом був уповільнений час рефлекторної відповіді. На думку керівника дослідження, професора Джорджіна Лінч, затримка часу відгуку є ознакою того, що черепні нерви в мозку, які контролюють мову, розбалансовані.

— Очі модулюються в мозку черепними нервами, що кореняться у стовбурі мозку, а сусідні черепні нерви впливають на здатність мови. Зірочний світловий рефлекс перевіряє цілісність цієї системи. Тому логічно спробувати цей простий, неінвазивний захід, щоб визначити, чи є різницю між типовим розвитком і аутизмом, — пояснила професор, цитує Mail Online.

Знання цього дозволить відкрити швидше та точно діагностувати аутизм у дітей. Як відомо, одним із проявів цього розладу є погана мова. Рання діагностика дозволить виявити, чи зможе дитина говорити в майбутньому, чи ні.

— Якщо ми діагностуватимемо захворювання у дітей віком від 18 до 24 місяців, це вплине на результати, — підкреслила Джорджіна Лінч.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Neurological Sciences («Неврологічні науки»).

Читайте також: По очах можна діагностувати ознаки кишкових захворювань

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама