

Оніхофагією, або нав’язливим бажанням гризти нігті, страждають троє з десяти дітей, віком від 7 до 10 років
Бажання постійно гризти нігті не лише псує зовнішній вигляд рук. Адже так можна занести інфекцію в ротову порожнину, що може спричинити хворобу зубів або ясен. Така звичка може призвести до анатомічного зношування зубів та стати причиною їхньої фізичної травми, особливо різців.
— Діти та підлітки наражаються на ризик насамперед, тому що в цьому віці звичка постійно гризти нігті може позначитися на неправильному формуванні прикусу. Це може вплинути на реверберацію всього тіла, від ковтання до постави, й супроводжуватися сильними головними болями, — пояснив віцепрезидент Італійського товариства пародонтології та імплантології (SIdP) Родольфо Джансерра, передає інформаційне агентство ANSA.
Якщо звичка укорінюється, то людина піддається бактеріальним, вірусним, грибковим інфекціям та паразитарним захворюванням. Так, кишкові паразити, наприклад, суперечки гостриків, які гніздяться під нігтями, можуть перейти з рук у рот. І навпаки, за постійної двосторонньої передачі.
— Якщо у пацієнта яскраво виражена оніхофагія, стоматолог швидко помітить це насамперед із надмірного зношування різців, — підкреслює експерт.
Причиною її появи він вважає… нудьгу, а тому радять робити все, щоб позбутися її, наприклад, зайнятися спортом. Тоді й бажання гризти нігті минеться.
— Як правило, у підлітковому віці така звичка минає, а до 30 років повністю зникає, — запевняє Джансерра.
Читайте також: Стоматолог пояснив, чому зуб мудрості небезпечний для здоров’я