Гентос (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції в 1 таблетці: Populus D1 25,0 мг, Sabal D6 37,2 мг, Conium D6 37,2 мг, Kalium iodatum D12 37,2 мг, Ferrum picrinicum D12 37,2 мг.

Інші компоненти: лактоза, крохмаль картопляний, магнію стеарат.

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Ріхард Біттнер АГ, Оссіахерштрассе 7, А-9560 Фельдкірхен, Австрія

Фармакологічні властивості:

Гентос проявляє комплексний лікувальний вплив на сечостатеву систему.

У хворих на доброякісну гіперплазію (аденому) передміхурової залози відновлює фізіологічний баланс статевих гормонів, гальмує зростання передміхурової залози.

Препарат покращує роботу сечового міхура, зменшує затримку і підсилює струмінь сечі, полегшує процес спорожнення сечового міхура, знижує частоту сечовипускань, в тому числі в нічний час, зменшує різі і біль при сечовипусканні, при статевому акті.

Лікарський засіб має протизапальну і протинабрякову дію, покращує кровообіг і зменшує застійні явища в органах малого таза. В цілому це усуває одну з основних причин розвитку і загострення простатиту, забезпечує ефективну профілактику запальних ускладнень у хворих на аденому.

Поліпшує склад секрету простати, що необхідно для реалізації людиною репродуктивної функції. Відновлює кровотік в печеристому тілі статевого члена, покращує статеву функцію хворих на простатит і доброякісну гіперплазію передміхурової залози, зменшує ризик розвитку безпліддя та імпотенції.

Показання до застосування:

У комплексному лікуванні порушень сечовипускання, легких форм гіперплазії (розростання) передміхурової залози і атонії (відсутність тонусу) сечового міхура.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, до саліцилатів. Захворювання щитовидної залози (гіпертиреоз).

Особливості застосування:

Пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей препарат.

З обережністю застосовувати препарат хворим з порушенням згортання крові перед хірургічними або стоматологічними втручаннями, з високим артеріальним тиском. Необхідно періодично контролювати рівень артеріального тиску.

На початку лікування можуть короткочасно загострюватися наявні симптоми захворювання (первинна реакція). Така реакція зазвичай є тимчасовою. Якщо симптоми не зникають, застосування препарату слід припинити. Після зникнення первинної реакції лікарський засіб можна застосовувати знову. При повторному загостренні симптомів застосування препарату слід припинити.

Необхідно негайно звернутися до лікаря якщо:

  • симптоми захворювання зберігаються більше 7 днів від початку лікування;
  • з'являються нові симптоми при тривалому лікуванні;
  • підвищується температура;
  • з'являються домішки крові в сечі, постійно підтікає сеча внаслідок переповнення сечового міхура і при болісних позивах до сечовипускання, що поєднуються з раптовою неможливістю сечовипускання (гостра затримка сечі).

Гентос містить рослинні природні компоненти, і при зберіганні може спостерігатися незначна зміна смаку та кольору таблетки, що не призводить до зниження якості та ефективності препарату.

Дітям не застосовують.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не застосовувати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Спосіб застосування та дози:

Гентос слід приймати за 30 хв до або через 1 годину після їжі, таблетку рекомендується тримати у роті до повного розчинення.

Дорослі: по 1 таблетці 2 рази на добу.

Для швидкого усунення симптомів можливий прийом препарату 4 рази на добу. Після поліпшення стану приймати 2 рази на добу.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально.

У разі відсутності ускладнень лікарський засіб можна застосовувати протягом 3 місяців.

Передозування:

Про такі випадки не повідомлялося.

Побічні дії:

У чутливих осіб можуть виникати алергічні реакції.

Лікарська взаємодія:

Препарат не слід застосовувати одночасно з мазями, що містять камфору, оскільки вони можуть впливати на дію препарату Гентос.

При застосуванні зубних паст і крапель, що мають інтенсивний запах, обумовлений наявністю ментолу та евкаліпту, препарат слід приймати за півгодини до або через півгодини після їх застосування.

З ацетилсаліциловою кислотою та іншими НПЗЗ існує підвищений ризик кровотечі в шлунково-кишковому тракті.

При одночасному застосуванні з антикоагулянтами (наприклад, варфарин, клопідогрель, фенпрокумон) ефект антикоагулянтів може посилитися.

При одночасному застосуванні з антиандрогенами, ефект антиандрогенів може посилитися. Під час замісної гормональної терапії тестостероном або іншими андрогенами їх ефективність може ослабнути.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Особливих вимог немає.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки, по 20 або 40 шт в упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: 1 таблетка містить: Populus D1 25,0 мг, Sabal D6 37,2 мг, Conium D6 37,2 мг, Kalium iodatum D12 37,2 мг, Ferrum picrinicum D12 37,2 мг;
  • допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, магнію стеарат.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі плоскі таблетки від білого до ледь жовтуватого кольору з можливими вкрапленнями, з розподільною рискою.

Виробник:

Ріхард Біттнер АГ

Місцезнаходження виробника:

Оссіахерштрассе 7, А-9560 Фельдкірхен, Австрія

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Препарат проявляє комплексну лікувальну дію на сечостатеву систему.

У хворих на доброякісну гіперплазію (аденому) передміхурової залози відновлює фізіологічний баланс статевих гормонів, гальмує ріст передміхурової залози і покращує роботу сечового міхура, відновлює нормальне сечовипускання (зменшує затримку та підсилює струмінь сечі, полегшує процес спорожнення сечового міхура, знижує частоту сечовипускань, у тому числі в нічний час).

Лікарський засіб проявляє протизапальну та протинабрякову дії, покращує кровообіг і зменшує застійні явища в органах малого таза, таким чином усуває одну з основних причин розвитку та загострення простатиту, забезпечує ефективну профілактику запальних ускладнень у хворих на аденому.

У хворих на простатит препарат зменшує розлади сечовипускання, різі та біль при сечовипусканні, при статевому акті. Покращує склад секрету простати, що необхідно для реалізації чоловіком репродуктивної функції. Відновлює кавернозний кровотік, покращує статеву функцію хворих на простатит та доброякісну гіперплазію передміхурової залози, зменшує ризик розвитку безплідності та імпотенції.

Показання до застосування:

Застосовувати у комплексному лікуванні порушень сечовипускання, легких форм гіперплазії передміхурової залози та атонії сечового міхура.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату. Захворювання щитоподібної залози (гіпертиреоз). Підвищена чутливість до саліцилатів.

Особливості застосування:

1 таблетка містить 226,7 мг лактози моногідрату, тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб. З обережністю застосовувати лікарський засіб хворим з порушенням згортання крові перед хірургічними або стоматологічними втручаннями, оскільки є дані, що лікарські засоби, які містять Sabal serrulatum можуть збільшити кровотечу.

З обережністю застосовувати лікарський засіб пацієнтам з високим артеріальним тиском. Необхідно періодично контролювати рівень артеріального тиску.

На початку лікування препаратом можуть короткочасно загострюватися наявні симптоми захворювання (первинна реакція). Така реакція зазвичай є тимчасовою. Якщо симптоми не зникають, застосування препарату слід припинити. Після зникнення первинної реакції лікарський засіб можна застосовувати знову. При повторному загостренні симптомів застосування препарату потрібно припинити.

При підвищенні температури або появі домішок крові у сечі, постійному підтіканні сечі внаслідок переповнення сечового міхура та при болісних позивах до сечовипускання, що поєднуються із раптовою неможливістю сечовипускання (гостра затримка сечі) необхідно негайно звернутися до лікаря.

Оскільки Гентос® містить рослинні природні компоненти, при зберіганні може спостерігатися незначна зміна смаку та кольору таблетки, що не призводить до зниження якості та ефективності препарату.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Дані щодо застосування препарату під час вагітності або годування груддю відсутні.

Не рекомендується застосовувати лікарський засіб у період вагітності та годування груддю.

Дані щодо впливу на репродуктивну функцію відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає або має незначний вплив на здатність керувати транспортними засобами та швидкість реакції під час роботи з механізмами.

Діти:

Дітям (віком до 18 років) не рекомендовано застосовувати препарат через відсутність достатніх даних щодо застосування.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі: по 1 таблетці 2 рази на добу.

Для прискорення одужання на початку лікування, а також у випадках, коли потрібне швидке усунення симптомів, можливий прийом препарату 4 рази на добу. Після покращення стану приймати 2 рази на добу.

Для досягнення максимального ефекту препарат Гентос® слід приймати за 30 хв до або через 1 годину після їди. Таблетку рекомендується тримати у роті до повного розчинення.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально, залежно від тяжкості та перебігу захворювання.

У разі відсутності ускладнень лікарський засіб можна застосовувати протягом 3 місяців.

Якщо симптоми захворювання зберігаються більше 7 днів від початку лікування або з'являються нові симптоми при тривалому лікуванні, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Передозування:

Випадки передозування не виявлені.

Побічні дії:

У виняткових випадках у осіб з гіперчутливістю на будь-який компонент препарату можливі алергічні реакції. У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату та звернутися за консультацією до лікаря.

Лікарська взаємодія:

Клінічно значуща взаємодія препарату Гентос® з іншими лікарськими засобами не встановлена. Лікарський засіб не слід застосовувати одночасно з мазями, які вміщують камфору, оскільки вони можуть впливати на дію препарату Гентос®.

При застосуванні зубних паст і крапель, що мають інтенсивний запах, обумовлений наявністю ментолу і евкаліпту, препарат слід приймати за півгодини до або через півгодини після їх застосування.

При одночасному застосуванні лікарських засобів, які містять Populus tremuloides з ацетилсаліциловою кислотою та іншими нестероїдними протизапальними засобами існує підвищений ризик кровотечі у шлунково-кишковому тракті.

При одночасному застосуванні лікарських засобів, які містять Sabal serrulatum з антикоагулянтами (наприклад варфарин, клопідогрель, фенпрокумон) ефект антикоагулянтів може посилитися.

При одночасному застосуванні лікарських засобів, які містять Sabal serrulatum з антиандрогенами ефект антиандрогенів може посилитися. Під час замісної гормональної терапії тестостероном або іншими андрогенами їх ефективність може послабшати.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній картонній упаковці при температурі не вище 30 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 20 таблеток у блістері; по 1 або 2, або 3 блістери у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.