Ацецекс інструкція по застосуванню

Ацецекс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ацецекс порошок д/приг. р-ну д/перор. заст. по 100 мг у пак. №24
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7045/01/01 від 11.09.2007. Наказ № 537 від 11.09.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: acetylcysteine;3 г порошку містять 100 мг або 200 мг ацетилцистеїну; допоміжні речовини: аспартам, олія лимонна, тартразин, добавка смакова ароматична Ванілін, цукор-рафінад.

Виробник:

Фармтехнологія, ТОВ, Республіка Білорусь

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Показання до застосування:

Гостра і хронічна патологія бронхо-легеневої системи при захворюваннях, які супроводжуються утворенням в’язкого, а також слизово-гнійного мокротиння з погіршенням відхаркування: гострий і хронічний бронхіт; бронхоектатична хвороба; хронічний обструктивний бронхіт; бронхіальна астма; бронхіоліт; муковісцидоз (у складі комбінованої терапії); трахеїт внаслідок бактеріальної та/або вірусної інфекції; ларингіт; синусит (для полегшення відходження секрету); ексудативний середній отит; пневмонія; ателектаз внаслідок закупорки бронхів слизовою пробкою. Видалення в”язкого секрету з дихальних шляхів при посттравматичних або післяопераційних станах. Як антидот при передозуванні парацетамолу.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до ацетилцистеїну;виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення;кровохаркання;легенева кровотеча;артеріальна гіпертензія;захворювання надниркових залоз;печінкова або ниркова недостатність;варикозне розширення вен стравоходу;фенілкетонурія;вагітність, період годування груддю.Особливі застереження. Препарат слід з обережністю застосовувати для пацієнтів із захворюваннями печінки, нирок та надниркових залоз. Хворим із бронхіальною астмою в період лікування ацетилцистеїном при посиленні бронхоспазму необхідне паралельне застосування бронхолітичних засобів.Додатковий прийом рідини посилює муколітичний ефект ацетилцистеїну.Пацієнтам, які не можуть відкашлятися, у період лікування ацетилцистеїном необхідне механічне відсмоктування мокротиння.Немовлятам препарат призначають лише за життєвими показаннями і під суворим контролем лікаря, не перевищуючи дозу 10 мг/кг маси тіла.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування препаратом слід утримуватися від керування автотранспортом або механізмами, що потребують підвищеної уваги.Спосіб застосування та дози. При застосуванні порошку в термозварюваних пакетах вміст пакета слід розчинити у 100 мл прокип'яченої гарячої питної води. При гострих і хронічних захворюваннях режим дозування індивідуальний. Лікарська форма Вік Дозування Кількість прийомів Ацецекс 200 мг у пакеті Дорослим 1 пакетик 2-3 рази на добу Дітям віком 6-14 років 1 пакетик 2 рази на добу Ацецекс 100 мг у пакеті Дітям до 2-х років 1 пакетик 2 рази на добу Дітям від 2-х до 6 років 1 пакетик 3 рази на добу Індивідуальний режим дозування при муковісцидозі; Лікарська форма Вік Дозування Кількість прийомів Ацецекс 200 мг у пакеті Дорослим і дітям старше 6 років 1 пакетик 3 рази на добу Ацецекс 100 мг у пакеті Дітям до 2-х років 0,5 пакетика 3 рази на добу Дітям від 2-х до 6 років 1 пакетик 4 рази на добу При отруєнні парацетамолом (як антидот, поєднане застосування ацетилцистеїну й активованого вугілля ефективніше, ніж лікування лише ацетилцистеїном) внутрішньо початкова доза 140 мг/кг, потім 70 мг/кг кожні 4 год – до 17 додаткових доз.Застосовують препарат після їжі.При гострих неускладнених захворюваннях тривалість лікування ацетилцистеїном становить 5-7 днів. Лікування хронічних захворювань проводять тривалий час або курсами по декілька місяців.Передозування. Досі не спостерігалось випадків тяжких та небезпечних для життя симптомів передозування, навіть за умов значного передозування.Побічні ефекти. Дуже рідко можуть відмічатися печія, нудота, блювання, діарея, відчуття переповнення шлунка, головний біль, стоматит, шум у вухах, алергічні реакції, артеріальна гіпотензія, бронхоспазм (у пацієнтів із гіперреактивністю бронхів), висипи на шкірі, свербіж, тахікардія.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії. Антибіотики. Ацецекс не рекомендується застосовувати одночасно з антибіотиками тетрациклінового ряду (за винятком доксицикліну) - можлива взаємодія антибіотиків з тіоловою групою ацетилцистеїну; інтервал між їх прийомами повинен становити не менш 2 год. Про несумісність із такими антибіотиками, як амоксицилін, еритроміцин і цефуроксим даних немає.Протикашльові засоби. Одночасне застосування Ацецекс з протикашльовими засобами може посилювати застій мокротиння через пригнічення кашльового рефлексу.Нітрогліцерин. Одночасний прийом ацетилцистеїну з нітрогліцерином може посилювати вазодилатуючий ефект останнього.Ацетилцистеїн зменшує гепатотоксичну дію парацетамолу.

Термін придатності:

Термін придатності - 2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від +15°С до +25°С.

Форма випуску / упаковка:

По 3 г порошку у термозварюваних пакетиках, по 24 пакетики у картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ацецекс
Виробник:Фармтехнологія, ТОВ, Республіка Білорусь
Форма випуску: По 3 г порошку у термозварюваних пакетиках, по 24 пакетики у картонній пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7045/01/01 від 11.09.2007. Наказ № 537 від 11.09.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Acetylcysteine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: acetylcysteine;3 г порошку містять 100 мг або 200 мг ацетилцистеїну; допоміжні речовини: аспартам, олія лимонна, тартразин, добавка смакова ароматична Ванілін, цукор-рафінад.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.
Код АТС:R05CB01 - Ацетилцистеїн
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама