Ацетилцистеїн-Лугал інструкція по застосуванню

Ацетилцистеїн-Лугал фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ацетилцистеїн-Лугал порошок д/ор. р-ну по 100 мг в пак.-саше №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5865/01/01 від 25.01.2012. Наказ № 47 від 25.01.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: ацетилцистеїн;1 пакетик-саше порошку для орального розчину містить ацетилцистеїну 100 мг або 200 мг;допоміжні речовини: кислота аскорбінова, цукор, ароматизатор апельсиновий.

Виробник:

Луганський ХФЗ, ПАТ, м.Луганськ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Ацетилцистеїн.

Показання до застосування:

Гострі та хронічні захворювання бронхо-легеневої системи, що супроводжуються підвищеним утворенням мокротиння з утрудненим відхаркуванням.

Протипоказання:

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення, кровохаркання, легенева кровотеча, підвищена чутливість до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Ацетилцистеїн слід застосовувати з обережністю пацієнтам із виразковою хворобою в анамнезі, пацієнтам із захворюваннями надниркових залоз.З обережністю призначають пацієнтам з бронхіальною астмою (це пояснюється тим, що під час приготування розчину може виникнути рефлекторний бронхоспазм, оскільки порошок при приготуванні розчину може потрапляти у повітря, що вдихається, і подразнювати слизову оболонку носа). У випадку виникнення бронхоспазму слід негайно звернутися до лікаря.При застосуванні особам з бронхіальною астмою необхідно забезпечити дренаж мокротиння.В окремих випадках, при вираженій муколітичній дії, існує ризик розвитку ефекту затоплення бронхів, для попередження якого може стати необхідним застосування відсмоктувача та зменшення добової дози препарату.Пацієнтам із захворюваннями печінки, нирок ацетилцистеїн слід призначати з обережністю для уникнення накопичення азотовмісних речовин в організмі.Під час лікування ацетилцистеїном рекомендується вживати достатню кількість рідини.Хворим з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати препарат.При контакті з металами та гумою утворює сульфіди з характерним запахом.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Ацетилцистеїн проникає у грудне молоко, у зв'язку з чим призначення його під час годування груддю можливе тільки у випадках, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини. Препарат протипоказаний у період вагітності.

Діти:

У цій лікарській формі препарат застосовують дітям віком від 2 років.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Немає даних щодо негативного впливу на здатність керувати автотранспортом або роботу з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози:

Препарат приймають внутрішньо, після їди. Вміст пакетика-саше (100 або 200 мг ацетилцистеїну) розчиняють у 100 мл питної гарячої води безпосередньо перед вживанням. Для посилення муколітичного ефекту ацетилцистеїну рекомендовано додаткове вживання рідини.Дорослим і дітям старше 14 років призначають по 400-600 мг ацетилцистеїну на добу, розподіляючи дозу на 2-3 прийоми; дітям віком 6-14 років – 400-600 мг на добу за 2 прийоми; дітям віком 2-5 років – 200-400 мг на добу за 2 прийоми. При гострих неускладнених захворюваннях препарат застосовують не більше 4-5 днів без нагляду лікаря.Термін лікування хронічних захворювань визначає лікар.

Передозування:

Досі не спостерігалося випадків тяжких і небезпечних для життя побічних ефектів, навіть при екстремальному передозуванні.Симптоми: нудота, блювання, діарея.Лікування: симптоматичне.

Побічні дії:

Для опису частоти побічних дій використовують таку класифікацію: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100, <1/10), нечасто (≥ 1/1000, < 1/100), рідко (≥ 1/10 000, < 1/1000), дуже рідко (< 1/10 000).Загальні порушення: нечасто – алергічні реакції (свербіж, кропив’янка, екзантема, висипи, ангіоневротичний набряк), гарячка, головний біль, дзвін у вухах.З боку дихальної системи: рідко – диспное, бронхоспазм (переважно у пацієнтів з гіперреактивністю бронхіальної системи, що асоціюється з бронхіальною астмою).З боку травного тракту: нечасто – печія, стоматит, абдомінальний біль, нудота, блювання, діарея.З боку серцево-судинної системи: тахікардія, артеріальна гіпотензія, геморагії.Повідомлялося про окремі тяжкі реакції з боку шкіри (синдром Стівенса-Джонсона і синдром Лайєлла). При застосуванні ацетилцистеїну дуже рідко повідомлялося про виникнення кровотеч, що частіше за все були пов’язані з розвитком реакцій гіперчутливості. У багатьох дослідженнях зазначалося пригнічення агрегації тромбоцитів, однак клінічного підтвердження тому немає. Дуже рідко повідомлялося про випадки анемії, геморагії, анафілактичні реакції або навіть шок. У випадку виникнення змін шкіри чи слизової оболонки слід негайно звернутися до лікаря та припинити застосування ацетилцистеїну.

Лікарська взаємодія:

Підвищує (взаємно) ефект бронхолітиків. Сумісне застосування з протикашльовими засобами може підсилити застій мокротиння внаслідок пригнічення кашльового рефлексу.Не рекомендується застосовувати одночасно разом з антибіотиками тетрациклінового ряду (крім доксицикліну) через можливість порушення їх всмоктування; інтервал між їх прийомами має бути не менше 2 годин. Випадки інактивації антибіотиків інших груп ацетилцистеїном спостерігалися вийнятково під час експериментів іn vitro при безпосередньому змішуванні останніх. Іn vitro несумісність спостерігалася з деякими напівсинтетичними пеніцилінами, тетрациклінами, цефалоспоринами, аміноглікозидами. Немає даних про несумісність з амоксициліном, еритроміцином і цефуроксимом. Препарат може потенціювати вазодилатаційний ефект нітрогліцерину. Препарат знижує гепатотоксичність парацетамолу, фенацетину.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у захищеному від вологи та світла місці в оригінальній упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці

Форма випуску / упаковка:

По 3 г порошку у пакетиках-саше; по 10 або 20 пакетиків-саше у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ацетилцистеїн-Лугал
Виробник:Луганський ХФЗ, ПАТ, м.Луганськ, Україна
Форма випуску: По 3 г порошку у пакетиках-саше; по 10 або 20 пакетиків-саше у пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5865/01/01 від 25.01.2012. Наказ № 47 від 25.01.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Acetylcysteine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: ацетилцистеїн;1 пакетик-саше порошку для орального розчину містить ацетилцистеїну 100 мг або 200 мг;допоміжні речовини: кислота аскорбінова, цукор, ароматизатор апельсиновий.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Ацетилцистеїн.
Код АТС:R05CB01 - Ацетилцистеїн
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама