Ацетилсаліцилова Кислота-Дарниця інструкція по застосуванню

Ацетилсаліцилова Кислота-Дарниця фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ацетилсаліцилова Кислота-Дарниця таблетки по 0,25 г №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2992/01/01 від 07.04.2005. Наказ № 156 від 07.04.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить 0,25 г або 0,5 г ацетилсаліцилової кислоти;допоміжні речовини: кислота лимонна, крохмаль картопляний.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки білого кольору, із плоскою поверхнею, рискою та фаскою;

Виробник:

Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Ацетилсаліцилова кислота – нестероїдний протизапальний засіб, похідне саліцилату. Головним механізмом дії ацетилсаліцилової кислоти є інактивація ферменту ЦОГ (циклооксигенази), внаслідок цього зменшується продукція медіаторів запалення: простагландинів, простациклинів і тромбоксану. Зниження синтезу простагландинів веде до зменшення їх впливу на центри терморегуляції, що веде до зниження температури, підвищеної внаслідок запалення. Зменшує сенсибілізуючий вплив простагландинів на чутливі до болю нервові закінчення, що зменшує їх чутливість до медіаторів болю. Необоротне пригничення синтезу тромбоксану А2 у тромбоцитах зумовлює антиагрегатну дію ацетилсаліцилової кислоти.Фармакодинаміка ацетилсаліцилової кислоти залежить від добової дози:малі дози – 30-325 мг – викликають гальмування агрегації тромбоцитів;середні дози – 1,5-2 г – мають аналгезуючу та жарознижуючу дію;великі дози – 4-6 г – мають протизапальний ефект.У дозі більше 4 г ацетилсаліцилова кислота підсилює екскрецію сечової кислоти (урикозурична дія), при призначенні в менших дозах її виведення затримується.Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо майже повністю абсорбується із шлунково-кишкового тракту. Час досягнення максимальної концентрації у плазмі крові (Тmax) становить 10-20 хв. Тmax загального саліцілату, що утворюється внаслідок метаболізму, становить 0,3-2 год. Ступінь зв’язування з білками плазми крові становить 49-70 %. На 50 % метаболізується при первинному проходженні через печінку. Утворюються гліцилкон’югат саліцилової кислоти. Виводиться з організму через нирки у вигляді метаболітів. Період напіввиведення (Т1/2) становить 20 хв. Т1/2 для саліцилової кислоти – приблизно 2 год. Проникає у грудне молоко, синовіальну рідину, у ліквор.

Показання до застосування:

Ревматизм, ревматоїдний артрит, інфекційно-алергічний міокардит, перикардит. Пропасний синдром при інфекційно-запальних захворюваннях. Больовий синдром (різного походження): головний біль (у т.ч. пов'язаний з алкогольним абстинентним синдромом), мігрень, зубний біль, невралгія, люмбаго, грудний корінцевий синдром, міалгія, артралгія. Як антиагрегатний засіб (дози до 250 мг/добу): ішемічна хвороба серця, наявність декількох факторів ризику ішемічної хвороби серця, безбольова ішемія міокарда, нестабільна стенокардія, інфаркт міокарда (для зниження ризику повторного інфаркту міокарда та смерті після інфаркту міокарда), повторна минуща ішемія мозку та ішемічний інсульт у чоловіків, протезування клапанів серця (профілактика та лікування тромбоемболій), балонна коронарна ангіопластика та установка стента (зниження ризику повторного стенозу і лікування вторинного розшарування коронарної артерії), при неатеросклеротичних ураженнях коронарної артерії (хвороба Кавасакі), аортоартеріїт (хвороба Такаясу), клапанні мітральні пороки серця та миготлива аритмія, пролапс мітрального клапана (профілактика тромбоемболії), рецидивуючі тромбоемболії легеневої артерії, інфаркт легені, гострий тромбофлебіт, синдром Дресслера. У клінічній імунології та алергології: у поступово наростаючих дозах для тривалої десенсибілізації та формування стійкої толерантності до препаратів ацетилсаліцилової кислоти у хворих на астму та „триаду”, що загострюються в наслідок прийняття ацетилсаліцилової кислоти.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до ацетилсаліцилової кислоти та компонентів препарату. Ацетилсаліцилова кислота-Дарниця протипоказана при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки (в тому числі в анамнезі), гастриті з підвищеною кислотністю, шлунково-кишкових кровотечах, портальній гіпертензії, венозному застої, порушеннях зсілості крові; в перші 3 місяці вагітності та жінкам, що годують груддю. Бронхіальна астма, виражені порушення функції печінки та нирок, хронічні або рецидивні диспептичні явища.

Особливості застосування:

Хворим з функціональною недостатністю печінки та нирок дозу препарату необхідно зменшити або підвищити інтервал між прийомами. Оскільки Ацетилсаліцилова кислота-Дарниця, як і всі неселективні нестероїдні протизапальні препарати, спричинює подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, препарат потрібно приймати тільки після їди, запиваючи водою, лужними мінеральними водами, розчином натрію гідрокарбонату (найкраще – молоком).При тривалому застосуванні Ацетилсаліцилової кислоти-Дарниця потрібно перевіряти наявність крові в калі для виявлення ульцерогенної дії та робити аналізи крові (вплив на агрегацію тромбоцитів, деяка антикоагулююча активність).Дітям і підліткам при гіпертермії препарат бажано призначати тільки у разі неефективності інших аналгетиків-антипіретиків. Якщо у таких хворих внаслідок прийому препарату виникне блювання, то слід запідозрити синдром Рейє. З обережністю застосовують препарат для лікування хворих на алергічний риніт, поліпоз носа, кропив’янку. Перед плановими хірургічними втручаннями необхідно припинити прийом препарату за 5-7 діб до операції.

Спосіб застосування та дози:

Препарат приймають внутрішньо, після їди.При пропасному та больовому синдромі дорослим – 500-1000 мг 3-4 раза на добу. Добова доза не повинна перевищувати 3 г. Тривалість лікування не повинна перевищувати 2 тижні.Для поліпшення реологічних властивостей крові – 250 мг/добу протягом декількох місяців. При інфаркті міокарда, а також для вторинної профілактики у хворих, що перенесли інфаркт міокарда – 250 мг 1 раз на добу. Як інгібітор агрегації тромбоцитів – 250 мг/добу тривало. При динамічних порушеннях мозкового кровообігу, церебральних тромбоемболіях – 250 мг/добу з поступовим збільшенням дози максимально до 1000 мг/добу, для профілактики рецидивів – 250 мг/добу. Дітям – по 50-200 мг 3-4 рази на добу; разова доза для дітей з 2 років – 100 мг, 3 років – 150 мг, 4 років – 200 мг, починаючи з 5 років – 250 мг; добова доза – з розрахунку 200 мг на 1 рік життя.

Передозування:

При легкій по тяжкості формі інтоксикації препаратом можливі: нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці, запаморочення, шум у вухах, головний біль. У тяжких випадках – сплутаність свідомості, тремор, ядуха, метаболічний ацидоз, кома, колапс. Можливі летальні дози: для дорослих – вище 10 г, для дітей – вище 3 г.Лікування. Корекція кислотно-лужної рівноваги, водно-електролітнного балансу, інфузія розчинів натрію гідрокарбонату, натрію лактату.

Побічні дії:

Ацетилсаліцилова кислота-Дарниця при підвищеній чутливості до препарату може спричинювати алергічні реакції, кропив’янку, ангіоневротичний набряк, різноманітні екзантеми, еозинофілію, бронхоспазм. При підвищеній чутливості до препарату можуть розвинутись анафілактичний шок, астма, у хворих на бронхіальну астму спостерігається частішання та посилення нападів. При тривалому прийомі можливий розвиток ототоксичних, нефротоксичних і гепатотоксичних ефектів. При прийомі внутрішньо препарат виявляє специфічну ульцерогенну дію, спричинює ерозійні та виразкові ураження слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки, шлунково-кишкові кровотечі. У дуже рідких випадках можлива гепатогенна енцефалопатіяю Астма, триада (еозинофільний риніт, рецидивуючий поліпоз носа, гіперпластичний синусит), асептичний менінгіт, посилення симптомів застійної серцевої недостатності, набряки, блювання, нудота, тромбоцитопенія, анемія, лейкопенія.

Лікарська взаємодія:

Препарат підвищує дію антикоагулянтів, цукрознижувальних похідних сульфанілсечовини. Знижує ефективність спіронолактону, фуросеміду, антигіпертензивних засобів.Підвищує побічну дію кортикостероїдів, метотрексату.Кофеїн і метоклопрамід підвищують всмоктування ацетилсаліцилової кислоти у шлунково-кишковому тракті.Ацетилсаліцилова кислота блокує шлункову алкогольдегідрогеназу, чим підвищує рівень етанолу в організмі.

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 ос.Термін придатності – 4 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, по 1 контурній чарунковій упаковці у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: acetylsalicylic acid; (2-ацетокси)бензойна кислота;

Форма випуску

Таблетки.

Адреса

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ацетилсаліцилова Кислота-Дарниця
Виробник:Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
Форма випуску:По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, по 1 контурній чарунковій упаковці у пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2992/01/01 від 07.04.2005. Наказ № 156 від 07.04.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Acetylsalicylic acid
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить 0,25 г або 0,5 г ацетилсаліцилової кислоти;допоміжні речовини: кислота лимонна, крохмаль картопляний.

Фармакотерапевтична група:Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.
Код АТС:B01AC06 - Кислота ацетилсаліцилова
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама