Ацетин інструкція по застосуванню

Ацетин фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ацетин гранули по 100 мг у пак. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7161/01/01 від 18.10.2007. Наказ № 1075 від 30.12.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 пакетик містить 100 мг або 200 мг ацетилцистеїну;допоміжні речовини: цукроза, натрію бікарбонат, кремнію діоксид колоїдний безводний, кислота аскорбінова, натрію бензоат, натрію сахаринат, бета-каротин.

Основні фізико-хімічні властивості:

гранульований порошок білого кольору;

Виробник:

Сінмедик Лабораторіз, Індія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Муколітичний, відхаркувальний засіб, похідний амінокислоти цистеїну. Через наявність вільної сульфгідрильної групи ацетилцистеїн розриває дисульфідні зв’язки кислих мукополісахаридів мокротиння, що призводить до деполімеризації мукопротеїдів і сприяє зменшенню в’язкості бронхіального секрету. Полегшує відходження мокротиння внаслідок збільшення мукоциліарного кліренсу. Зберігає активність за наявності гнійного мокротиння. Має антиоксидантну та пневмопротекторну дії, що обумовлені здатністю сульфгідрильних груп нейтралізувати вільні радикали і реактивні кисневі метаболіти, які відповідають за розвиток гострого і хронічного запалення в легеневій тканині і повітроносних шляхах. Ацетилцистеїн сприяє підвищенню синтезу глутатіону, який є важливим фактором детоксикації. Ця властивість ацетилцистеїну дає можливість застосовувати його в якості антидоту при гострих отруєннях парацетамолом та іншими речовинами (альдегідами, фенолами та іншими). Сприяє безпечному виведенню метаболіту циклофосфану –акролеїну. Дія при застосуванні внутрішньо починається через 30 – 90 хв. та триває 2 – 4 год.Фармакокінетика. Після застосуванні внутрішньо ацетилцистеїн швидко і майже повністю абсорбується в травному тракті. В печінці метаболізується до цистеїну (фармакологічний активний метаболіт) і діацетилцистину, цистину і далі – до змішаних дисульфідів. Біодоступність ацетилцистеїну при застосуванні внутрішньо – приблизно 10 % (через високий ефект першого проходження через печінку). Максимальна концентрація після досягається через 1 – 3 год. В організмі ацетилцистеїн і його метаболіти визначаються в різних формах: частково – у вигляді вільної субстанції, частково – у зв’язку з протеїнами плазми крові (приблизно 50 %), частково – як інкорпоровані амінокислоти. Екскретується практично повністю у вигляді неактивних метаболітів (неорганічних сульфатів, діацетилцистину) із сечею. Тільки невелика кількість ацетилцистеїну виділяється в незмінному стані з фекаліями. Період напіввиведення з плазми крові становить приблизно 1 год. і залежить від швидкості біотрансформації в печінці. При печінковій недостатності він може збільшуватися до 8 год. Ацетилцистеїн може проникати крізь плацентарний бар’єр і накопичуватись в амніотичній рідині.

Показання до застосування:

Захворювання органів дихання та стани, які супроводжуються утворенням в’язкого та слизисто-гнійного мокротиння: гострий і хронічний бронхіт, трахеїт внаслідок бактеріальної та/або вірусної інфекції, пневмонія, бронхоектатична хвороба, бронхіальна астма, синусит (для полегшення видалення секрету), муковісцидоз (у складі комбінованої терапії). Видалення в’язкого секрету з дихальних шляхів при посттравматичних і післяопераційних станах. Застосовується при передозуванні парацетамолу (не пізніше перших 8 – 15 год.).

Протипоказання:

Виразкова хвороба шлунка та/або дванадцятипалої кишки у фазі загострення, кровохаркання, легенева кровотеча, підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливості застосування:

Між застосуванням Ацетину та антибіотиків необхідно дотримувати інтервалів 1 – 2 год. Обережно застосовують Ацетин у пацієнтів з бронхіальною астмою, захворюваннями печінки, нирок, надниркових залоз. При застосуванні Ацетину у пацієнтів з бронхіальною астмою необхідно забезпечити дренаж мокротиння. Застосування при гнійному бронхіті і муковісцидозі повинно поєднуватися з активною евакуацією мокротиння, при обструктивному бронхіті (з обережністю) – з бронхолітиками. Якщо лікувальний ефект відсутній після тижневої терапії, необхідно звернутися до лікаря.У місцях можливого контакту з розчином ацетилцистеїну необхідно застосовувати деталі, виготовлені з таких матеріалів: скло, пластмаса, алюміній, хромований метал, тантал, срібло або нержавіюча сталь. Після контакту срібло може темніти, але це не впливає на ефективність ацетилцистеїну і не завдає шкоди здоров'ю пацієнта. Вагітність та годування груддю. Адекватних і добре контрольованих клінічних досліджень безпеки застосування ацетилцистеїну при вагітності та у період годування груддю не проведено. При вагітності та у період годування груддю застосовувати Ацетин можна тільки у випадку, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини. Вплив на здатність керувати автотранспортом або працювати зі складними механізмами. Невідомий.Довідка для хворих на цукровий діабет.1 пакетик із 100 мг ацетилцистеїну містить 0,24 хлібні одиниці; 1 пакетик із 200 мг ацетилцистеїну містить 0,23 хлібні одиниці.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньо після прийому їжі попередньо розчинивши вміст пакета у невеликій кількості води, соку або холодного чаю (50 – 100 мл). Додаткове застосування води, соків або чаїв після прийняття суспензії посилює муколітичні властивості Ацетину. Дозу встановлюють індивідуально. У дорослих та дітей від 14 років добова доза Ацетину становить 400 – 600 мг, які приймають 4 – 6 разів по 100 мг або по 200 мг 2 – 3 рази на добу; у дітей віком від 6 до 14 років – по 300 – 400 мг 2 рази на добу або по 100 мг 3 - 4 рази на добу; у дітей віком від 2 до 6 років добова доза Ацетину становить 200 – 300 мг, які слід приймати по 100 мг 2 – 3 рази на добу.При муковісцидозі хворим з масою тіла більше 30 кг припустиме призначення в дозі до 800 мг/добу. Дітям старшим 6 років звичайно призначають по 200 мг 3 рази на добу, 2 – 5 років – по 100 мг 4 рази на добу, немовлятам (починаючи з 10-го дня життя) та дітям віком до 2 років призначають по 50 мг 2 – 3 рази на добу.Дітям віком до 2 років застосування Ацетину можливе тільки за життєвими показаннями під постійним контролем лікаря, починаючи з 10-го дня життя. Тривалість лікування залежить від характеру та перебігу захворювання. Як правило, курс лікування становить 1 – 2 тижні; при трахеобронхіті – 3 – 4 дні. Лікування хронічних захворювань здійснюють курсами по декілька місяців (до 6 місяців). 

Передозування:

Досі не виявлено випадків важких та небезпечних для життя наслідків передозування Ацетину навіть в умовах екстремального передозування. Симптоми: нудота, блювання, висипання на шкірі, свербіж, набряк судин, бронхоспазм, тахікардія, артеріальна гіпо- або гіпертензія.Лікування: симптоматичне, промивання шлунка з наступним застосуванням активованого вугілля та протиблювотних засобів. Специфічного антидоту немає.

Побічні дії:

З боку системи травлення: рідко – печія, нудота, блювання, діарея, відчуття переповнення шлунка. Алергічні реакції: рідко – висипання на шкірі, свербіж, кропив’янка, бронхоспазм. Інші: рідко – носові кровотечі, шум у вухах, головний біль, стоматит, артеріальна гіпотензія, тахікардія.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується приймати Ацетин одночасно з антибіотиками тетрациклінового ряду (за винятком доксицикліну). Інтервал між їх прийомом має бути не менше 2 год. In vitro визначена несумісність з напівсинтетичними пеніцилінами, цефалоспоринами, аміноглікозидами. Немає даних про несумісність з такими антибіотиками, як амоксицилін, еритроміцин і цефуроксим.Ацетилцистеїн знижує гепатотоксичну дію парацетамолу.Одночасне застосування нітрогліцерину та Ацетину може призвести до посилення вазодилатуючого ефекту нітрогліцерину. Ацетин підвищує (взаємно) ефект бронхолітиків. При одночасному застосуванні Ацетину з протикашльовими засобами можливе небезпечне накопичування мокротиння в дихальних шляхах через пригнічення кашльового рефлексу.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

Гранули у пакетиках № 1, № 20.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: ацетилцистеїн, (R)-2-ацетамідо-3-меркаптопропанова кислота;Форма випускуГранули. Адреса166, ДЛФ Індастріал Ерєа, Фейз – 1, Фарідабад – 121 003 (Гаріана), Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ацетин
Виробник:Сінмедик Лабораторіз, Індія
Форма випуску: Гранули у пакетиках № 1, № 20.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7161/01/01 від 18.10.2007. Наказ № 1075 від 30.12.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Acetylcysteine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 пакетик містить 100 мг або 200 мг ацетилцистеїну;допоміжні речовини: цукроза, натрію бікарбонат, кремнію діоксид колоїдний безводний, кислота аскорбінова, натрію бензоат, натрію сахаринат, бета-каротин.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.
Код АТС:R05CB01 - Ацетилцистеїн
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама