Ацистеїн Плюс інструкція по застосуванню

Ацистеїн Плюс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ацистеїн Плюс гранули д/ор. р-ну по 600 мг у саше №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5361/02/02 від 03.01.2012. Наказ № 2 від 03.01.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: acetylcysteine; 1 саше містить ацетилцистеїну 600 мг;допоміжні речовини: аспартам (Е 951), бета-каротен, сорбіт (Е 420), апельсиновий ароматизатор (порошок).

Виробник:

Білім Фармасьютікалз А.С. для "Дельта Медікел Промоушнз АГ", Туреччина/Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Лікування гострих та хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що потребують зменшення в’язкості мокротиння, покращання його відходження та відхаркування.

Протипоказання:

Гіперчутливість до компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання та легенева кровотеча. Оскільки препарат містить аспартам, його не слід застосовувати особам хворим на фенілкетонурію.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Рекомендується з обережністю приймати препарат пацієнтам із виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, особливо у разі супутнього прийому інших лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку шлунка.Хворим на бронхіальну астму необхідно знаходитися під суворим контролем під час лікування через можливий розвиток бронхоспазму. У разі виникнення бронхоспазму лікування ацетилцистеїном слід негайно припинити та звернутися до лікаря.Пацієнтам із захворюваннями печінки, нирок ацетилцистеїн слід призначати з обережністю для уникнення накопичення азотовмісних речовин в організмі.Застосування ацетилцистеїну, головним чином на початку лікування, може викликати розрідження бронхіального секрету і збільшити його об’єм. Якщо пацієнт не здатний ефективно відкашлювати мокротиння, необхідні постуральний дренаж і бронхоаспірація. Легкий сірчаний запах не є ознакою зміни препарату, а є специфічним для діючої речовини. Під час лікування ацетилцистеїном рекомендується вживати достатню кількість рідини.Лікарський засіб містить сорбіт, тому пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози цей препарат приймати не слід.

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності або годування груддю застосування ацетилцистеїну можливе тільки у випадку, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранстпортом або роботі з іншими механізмами. Даних немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Застосовують дітям від 14 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям від 14 років застосовують 1 саше на добу.Дітям молодше 14 років та у випадках, коли добову дозу слід розділяти, застосовують ацетилцистеїн в іншій лікарській формі або відповідному дозуванні.Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально, залежно від характеру та перебігу захворювання.Спосіб приготування розчину: висипати вміст саше у склянку з водою та добре розмішати. Приготований розчин приймати внутрішньо. Розчин слід випити одразу після його приготування, а невикористаний залишок – вилити.

Передозування:

Немає даних про випадки передозування лікарських форм ацетилцистеїну, призначених для прийому внутрішньо.Симптоми: передозування може виявлятися шлунково-кишковими симптомами, такими як нудота, блювання та діарея. Для дітей є ризик гіперсекреції.Спеціального антидоту до ацетилцистеїну не існує. У випадках передозування рекомендується симптоматичне та підтримуюче лікування.

Побічні дії:

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, анафілактоїдні реакції, анафілактичний шок, набряк Квінке, екзантема.З боку нервової системи: головний біль.З боку органів слуху: дзвін у вухах, шум у вухах.З боку серцево-судинної системи: тахікардія, зниження артеріального тиску.Судинні розлади: геморагії.З боку дихальної системи: ринорея, бронхоспазм, диспное.З боку травного тракту: стоматит, абдомінальний біль, нудота, печія, блювання, діарея, диспепсія.З боку шкіри та її придатків: кропив’янка, висипання, ангіоневротичний набряк, свербіж.Загальні розлади: гіпертермія, набряк обличчя.Дуже рідко повідомлялося про випадки анемії. У рідкісних випадках можливі тяжкі шкірні реакції, такі як синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла.Відзначалися випадки зниження агрегації тромбоцитів, але клінічне значення цього не визначено.

Лікарська взаємодія:

Застосування разом з ацетилцистеїном протикашльових засобів може посилити застій мокротиння через зменшення кашльового рефлексу.Ацетилцистеїн фармакологічно несумісний з антибіотиками та протеолітичними ферментами. При одночасному застосуванні з такими антибіотиками як тетрацикліни (виключаючи доксициклін), ампіцилін, амфотерицин В, пеніциліни, цефалоспорини, аміноглікозиди можлива їх взаємодія з тіоловою групою ацетилцистеїну, що призводить до зниження активності обох препаратів. Тому інтервал між застосуванням цих препаратів має становити не менше 2 годин. Це не стосується цефіксиму та лоракарбефу.Активоване вугілля знижує ефективність ацетилцистеїну.Не рекомендується розчинення в одній склянці ацетилцистеїну з іншими препаратами.Ацетилцистеїн зменшує можливість гепатотоксичної дії препаратів, до складу яких входить парацетамол. Відзначається синергізм ацетилцистеїну з бронхолітиками.Ацетилцистеїн може виступати у ролі донора цистеїну та підвищувати рівень глютатіону, який сприяє детоксифікації радикалів кисню та певних токсичних речовин в організмі.При одночасному прийомі з нітрогліцерином може потенціювати вазодилатуючий ефект останнього.Під час контакту з металами або гумою утворюються сульфіди з характерним запахом, тому для розчинення препарату слід використовувати скляний посуд.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей та захищеному від світла місці при температурі нижче 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

Гранули для орального розчину у саше. По 10 саше, з’єднаних по два з лінією перфорації, у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Назва і місцезнаходження заявникаДельта Медікел Промоушнз АГ, 26 Отенбахгассе, Цюріх 8001, Швейцарія/Delta Medical Promotions AG, 26 Oetenbachgasse, Zurich 8001, Switzerland.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R05CB01:

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама