Ацистеїн інструкція по застосуванню

Ацистеїн фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ацистеїн гранули д/приг. р-ну д/перор. заст. по 200 мг у пак. №20
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5361/02/01 від 10.11.2006. Наказ № 743 від 10.11.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 пакетик містить ацетилцистеїну 200 мг;допоміжні речовини: аспартам, бетакаротен, сорбіт, апельсиновий ароматизатор.

Основні фізико-хімічні властивості:

гранули від білого до кремово-білого кольору з оранжевими включеннями, з характерним апельсиновим та слабким сірчаним запахом;приготований розчин: опалесцентний розчин жовто-оранжевого кольору, з характерним апельсиновим і слабким сірчаним запахом.

Виробник:

Білім Фармасьютікалз А.С. для "Дельта Медікел Промоушнз АГ", Туреччина/Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Ацетилцистеїн є муколітичний засіб, N-ацетильованим похідним природної амінокислоти L-цистеїну.За рахунок сульфгідрильної групи ацетилцистеїн розриває дисульфідні зв’язки глікопротеїнів мокротиння, що призводить до муколітичної дії на слизоподібний та слизисто-гнійний секрети. Ацетилцистеїн швидко зменшує щільність і в’язкість мокротиння, що накопичується у дихальних шляхах, і сприяє відхаркуванню та відходженню бронхіального секрету.Ацетилцистеїн зменшує можливість гепатотоксичної дії препаратів, до складу яких входить парацетамол. Зазвичай невеликі кількості парацетамолу метаболізуються за участю мікросомальних ферментів системи цитохрому P450 до реактивного проміжного метаболіту, який далі метаболізується шляхом кон’югації з глютатіоном та остаточно виводиться з сечею. Високі дози парацетамолу знижують концентрацію глютатіону, що призводить до зменшення інактивації його токсичного метаболіту, а ацетилцистеїн захищає печінку від токсичного впливу, підтримуючи або відновлюючи рівень глютатіону або його кон’югацію з проміжним метаболітом.Фармакокінетика. Ацетилцистеїн добре абсорбується із ШКТ після прийому внутрішньо та є стійким до шлункової та кишкової рідин. Прийом їжі не впливає на біодоступність ацетилцистеїну. Діюча речовина препарату розподіляється, головним чином, у легені, нирки та печінку. Ацетилцистеїн не зв’язується або має зворотні зв’язки з протеїнами плазми за рахунок дисульфідних зв’язків. Концентрації ацетилцистеїну в плазмі досягають піку через 30-60 хв. після його прийому внутрішньо. Препарат не накопичується в тканинах організму, проте досягає високих концентрацій у легеневій тканині. Ацетилцистеїн метаболізується в печінці та виводиться через нирки, печінку та легені.

Показання до застосування:

Препарат показаний при станах, що потребують зменшення в’язкості мокротиння, покращення його відходження та відхаркування. Може також застосовуватись при лікування бронхолегеневих захворювань та порушень бронхіальної секреції.

Протипоказання:

Ацистеїн протипоказаний пацієнтам з гіперчутливістю до ацетилцистеїну в анамнезі. Оскільки препарат містить аспартам, його не слід застосовувати особам, які страждають на фенілкетонурію.

Особливості застосування:

У пацієнтів, які страждають на виразку шлунка або дванадцятипалої кишки, ацетилцистеїн може спричинити бронхіальну гіперсекрецію. У таких випадках, коли кашель або кашльовий рефлекс недостатні, слід стежити, щоб дихальні шляхи залишалися відкритими. Препарат слід з обережністю застосовувати у пацієнтів, які страждають на астму.Під час лікування ацетилцистеїном рекомендується вживати достатню кількість рідини.Вагітність і лактація. Оскільки остаточно невідомо, чи потрапляє ацетилцистеїн до материнського молока або плода, застосовувати препарат під час вагітності та лактації слід лише за суворими показаннями.Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмамиНе представлено.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі та діти старше 7 років: рекомендується застосовувати по 1 пакетику три рази на день або 3 пакетики ввечері.Діти віком від 2 до 7 років: рекомендується застосовувати по 1 пакетику вранці та ввечері.Спосіб приготування розчину: висипати вміст пакетика у склянку з водою та добре розмішати. Приготований розчин приймати внутрішньо. Розчин слід випити відразу після його приготування, а невикористаний залишок – вилити.

Передозування:

Не описано.

Побічні дії:

Можливі порушення з боку ШКТ, включаючи нудоту та блювання, стоматит, ринорею (виділення з носа), кропив’янку, головний біль, шум у вухах. Рідко виникають алергічні реакції з проявами на шкірі.

Лікарська взаємодія:

Ацетилцистеїн зменшує можливість гепатотоксичної дії препаратів, до складу яких входить парацетамол. При одночасному прийомі із нітрогліцерином може потенціювати його вазодилатуючий ефект. Лікарські засоби, що посилюють утворення мокротиння, не слід застосовувати разом з протикашльовими препаратами.

Термін придатності:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі нижче 25°С у захищеному від світла місці.Зберігати у недоступному для дітей місці.Термін зберігання – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 1 г гранул для приготування розчину для перорального застосування у пакетику. По 20 пакетиків, які з’єднані по два з лінією перфорації, у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: ацетилцистеїн; N-ацетил-L-цистеїн; Форма випускуГранули для приготування розчину для перорального застосування. Виробник/ЗаявникЗаявник. Дельта Медікел Промоушнз АГ/Delta Medical Promotions AGВиробник. Білім Фармасьютікалз А.С./Bilim Pharmaceuticals A.S.АдресаЗаявник.  26 Отенбахгассе, Цюріх 8001, Швейцарія/26 Oetenbachgasse, Zurich 8001, Switzerland.Виробник. 34398 Маслак, Стамбул, Туреччина/34398 Maslak, Istanbul, Turkey. 
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ацистеїн
Виробник:Білім Фармасьютікалз А.С. для "Дельта Медікел Промоушнз АГ", Туреччина/Швейцарія
Форма випуску: По 1 г гранул для приготування розчину для перорального застосування у пакетику. По 20 пакетиків, які з’єднані по два з лінією перфорації, у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5361/02/01 від 10.11.2006. Наказ № 743 від 10.11.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Acetylcysteine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 пакетик містить ацетилцистеїну 200 мг;допоміжні речовини: аспартам, бетакаротен, сорбіт, апельсиновий ароматизатор.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.
Код АТС:R05CB01 - Ацетилцистеїн
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама