Адацин інструкція по застосуванню

Адацин фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Адацин гель по 15 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/11087/01/01 від 08.11.2010. Наказ № 961 від 08.11.2010
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 1 г гелю містить адапалену 1 мг, кліндаміцину фосфату еквівалентно кліндаміцину 10 мг;допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е 218), феноксіетанол, динатрію едетат, карбомер 934Р, полісорбат 80, поліетиленгліколь 400, натрію гідроксид, пропіленгліколь, ароматизатор RSGR 130913, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

непрозорий, однорідний гель майже білого кольору, з характерним запахом.

Виробник:

Аджанта Фарма Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Засоби для місцевого лікування акне.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Адапален є похідним нафтойної кислоти, ретиноїдоподібною речовиною, що модулює процеси клітинної диференціації і кератинізації, а також запальні процеси шкіри, які складають основні патогенетичні ланки у розвитку акне. Адапален зв’язується з ретиноїдними рецепторами ядра клітини і, таким чином, сприяє нормальній диференціації епітеліальних клітин фолікулів, що призводить до зменшення утворення мікрокомедонів і перешкоджає розвитку акне, сприяє збереженню неушкодженої шкіри.Терапевтичний ефект препарату зазвичай виявляється протягом 8 - 12 тижнів від початку лікування. При застосуванні адапалену у вигляді гелю всмоктування препарату через шкіру в кров надзвичайно низьке.Кліндаміцину фосфат – напівсинтетичний антибіотик, який діє як інгібітор синтезу бактеріальних протеїнів завдяки зв’язуванню з 50S субодиницею рибосом та інгібуванню процесу ініціації формування пептидного ланцюжка. Кліндаміцин інгібує усі культури Propionibacterium acnes, що підлягають тестуванню з мінімальною інгібуючою концентрацією 0,4 мкг/мл. Виявлена перехресна резистентність між кліндаміцином та еритроміцином. Фармакокінетика. Не досліджувалась.

Показання до застосування:

Лікування звичайних вугрів (acne vulgaris).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до адапалену, кліндаміцину або до інших компонентів препарату, а також лінкоміцину. Ентерит, виразковий коліт, коліт, асоційований з антибіотиками (в анамнезі). Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік.

Особливості застосування:

Препарат призначений тільки для місцевого застосування.Слід уникати контакту гелю з очима, губами, ділянками крил носа і шкірою навколо очей, а також слизовими оболонками. При випадковому потраплянні гелю на ці ділянки необхідно ретельно промити їх теплою водою.Не наносити гель на екзематозні ураження шкіри, сонячні опіки, порізи або інші ураження шкіри.Під час лікування слід уникати надмірного впливу сонячних променів і ультрафіолетового світла, включаючи лампи, внаслідок підвищення вразливості шкіри і збільшення ризику виникнення сонячної еритеми.Застосування у період лікування препарату разом із косметичними засобами з висушуючим ефектом (абразивні або лікувальні мила, очисники шкіри, засоби, що містять надмірну кількість спирту тощо) може призвести до подразнювального ефекту.У разі виникнення алергічної реакції до будь-якого з компонентів препарату терапію слід припинити і вжити відповідних заходів.Кліндаміцин при місцевому застосуванні абсорбується з поверхні шкіри і в деяких випадках у чутливих пацієнтів може спричинити діарею, мелену, а також коліт (включаючи псевдомембранозний коліт). При виникненні цих явищ слід негайно припинити застосування препарату. Симптоми можуть спостерігатися також протягом декількох тижнів після припинення терапії.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Оскільки клінічних випробувань щодо безпеки застосування препарату у вагітних жінок не проводилось, не слід застосовувати гель у цей період.Застосування препарату під час годування груддю протипоказане.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Безпека та ефективність застосування активних інгредієнтів препарату у дітей не встановлені, тому не слід застосовувати гель цій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози:

Застосовується для місцевого лікування у дорослих.Гель наносять тонким шаром на чисту суху шкіру в місцях висипань 1 раз на добу, на ніч.Терапевтичний ефект спостерігається через 8 - 12 тижнів від початку лікування.

Передозування:

При нанесенні гелю в надмірній кількості можливе почервоніння і лущення шкіри, можливі системні ефекти.Терапія симптоматична.

Побічні дії:

Протягом перших тижнів лікування можливе загострення вугрового процесу і подразнення шкіри внаслідок впливу адапалену на осередки ураження, невидимі раніше. У такому разі лікування слід припинити.Порушення функції органів зору: відчуття печіння в очах.Порушення функції травного тракту: біль у животі, кишково-шлункові розлади.Інфекції та інвазії: фолікуліт, спричинений грамнегативними мікроорганізмами.Шкіра та підшкірна клітковина: подразнення шкіри, контактний дерматит, жирність шкіри, кропив’янка, почервоніння, лущення, сухість, свербіж, еритема, контактний дерматит, печіння шкіри в місці нанесення гелю відразу після його застосування, яке минає в подальшому.

Лікарська взаємодія:

Оскільки препарат може мати місцевий подразнювальний ефект у деяких пацієнтів, одночасне застосування інших потенційно подразнювальних місцевих препаратів, включаючи косметичні засоби (в’яжучі засоби, креми або лосьйони для/або після гоління, вироби, що містять у великій кількості алкоголь, мило або миючі засоби), збільшує ризик небажаного впливу на шкіру.Слід з обережністю застосовувати гель з препаратами, що містять сірку, резорцин або саліцилову кислоту.За необхідності застосування препарату разом з іншими лікарськими засобами, гель застосовують 1 раз на добу на ніч, а вранці застосовують інші препарати.Кліндаміцин може блокувати нейром’язову передачу, тому його слід з обережністю застосовувати пацієнтам, які лікуються іншими препаратами нейром’язової дії внаслідок можливості підсилення їх ефекту.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 30 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 15 г гелю в тубі, кожна туба в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняБ-4/5/6, М.І.Д.С. Ерія. Пайтхан-431 128, Діст. Аурангабад, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Адацин
Виробник:Аджанта Фарма Лтд., Індія
Форма випуску: По 15 г гелю в тубі, кожна туба в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/11087/01/01 від 08.11.2010. Наказ № 961 від 08.11.2010
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 1 г гелю містить адапалену 1 мг, кліндаміцину фосфату еквівалентно кліндаміцину 10 мг;допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е 218), феноксіетанол, динатрію едетат, карбомер 934Р, полісорбат 80, поліетиленгліколь 400, натрію гідроксид, пропіленгліколь, ароматизатор RSGR 130913, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Засоби для місцевого лікування акне.
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама